Komputer warczy

(Nikimel) #1

Witam przed chwilą czyściłem sobie komputer no i go włączam ale nagle zaczął warczeć podejrzewam że to wina jednego z wentylatorów. Jeszcze raz zdjąłem obudowę przeczyściłem wiatraczki i znowu to samo tylko że trochę ciszej a po chwili chodzi normalnie no to chciałem sprawdzić czy jak go włączę od nowa to czy będzie też chodził cicho no i lipa znowu warczy. Wie ktoś jak mógłbym rozwiązać ten problem?

(system) #2

Witaj-napisz dokładniej co wyczyściłeś,bo wiatraczek to rozumiem ten z tyłu w obudowie tak?

(Nikimel) #3

ten z tyłu w obudowie warczy a wyczyściłem wszystkie. A jak gram np. w gothic 4 to temperatura szybko rośnie np jak zaczynam grac to jest okolo 30 a po 20 minutach 40 i się wyłącza. No i zaraz wyłączam grę i spada temperatura

(system) #4

to,że temperatura rośnie podczas grania to jest normalne,potem jak przestajesz grac to temp.spada,odnośnie tego warczenia zobacz czy się wentylatorek nie poluzował sprawdz dokręcenie

(Nikimel) #5

no to będzie problem bo on jest w takiej puszcze a jak ją rozkręcę to będę musiał zdjąć plombę a jak zdejmę to już na gwarancje nie wezmą chyba bo mi coś kolega tak mówił

(system) #6

Jak to wentylator jest w puszce?a dobrze go podłączyłeś?

(Nikimel) #7

No bo jak zdejmuję obudowę to na górze po lewej mam taką jakby puszkę i tam jest wentylator a trzy inne są normalnie na widoku bo z tyłu mam dwa jeden na dole a drugi na górze i ten na górze warczy

(system) #8

Czyli tę puszke masz na gwarancji,a całą bude już nie?

może opłaci się to całkiem zdjąc i zamontowac normalny wentylator

(Pawel Pieczyrak) #9

Jakbyś mógł dać zdjęcie tej "puszki", bo nie mogę sobie wyobrazić.

(Jjoasz) #10

ta puszka to... zasilacz #-o

jesli masz gwarancje jeszcze (po czyszczeniu), to wyslij 'ta puszke' na nia, z powodu terkotania wentylatora...

(system) #11

czy ty nie mówisz przypadkiem o zasilaczu?

(Nikimel) #12

no chyba to jest zasilacz

-- Dodane 21.03.2011 (Pn) 16:40 --

Przed chwilą zobaczyłem sobie obrazki z tym zasilaczem i to na 100% jest to Triniti888 masz tutaj ci wklejam linka do zdjęcie znalezionego w necie http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 29,r:0,s:0

(system) #13

chyba raczej tak!

jak masz gwarancje na niego to nic nie kombinuj tylko wyslij go tam gdzie go zakupiłeś,ewentualnie zkontaktuj się ze sprzedawcą zasilacza

-- Dodane 21.03.2011 (Pn) 16:43 --

no to jest zasilacz

(Jjoasz) #14

po tym zdjeciu widac, ze gwarancji nie ma (o ile to podobny model)...

@Autor, kup nowy zasilacz 8)

(system) #15

tutaj slabo widac ale masz go u góry obudowy tak?

(Nikimel) #16

tak dokladnie tak jak tam

(Danielm86) #17

qaroldzix , wiatraczek, a dokładniej wentylator skończył swój żywot. Możesz go rozebrać i zeszlifować wewnętrzną cześć. Na łączeniu pierścienia jest taki garb.Trzeba go trochę zeszlifować np. drobnym papierem ściernym . Jak nie pomoże to kup nowy. Koszt do 20zł.

(system) #18

no właśnie czyli to zasilacz tobie werczy czy co on tam gada,ale jak mówisz ,że jest na gwarancji to go reklamuj albo kup nowy dobry zasilacz

(Nikimel) #19

Ok problem rozwiązany włączyłem jeszcze raz komp od nowa i już jest ok dzięki wszystkim za porady :-). Temat do zamknięcia