Komputer wariujeje po podpięciu dysku


(Marcinand74) #1

Witam. Od dłuższego borykam się z dyskiem która raz dział, raz nie. Dysk jest to Seagate wyciągnięty z analogowej nagrywarki TV (80 GB ATA). Problemy są następujące gdy mam swój dysk z systemem WD Caviar 80GB ATA wszystko ok. Podpinam 8/10 wypadków po włączeniu systemu blue screen z kodem 0x00000124 oraz 4 inne w nawiasie (jeżeli będzie trzeba mogę wrzucić screen) i na tym sie zatrzymuje komputer i nie wyłączą sie jak to normalnie bywa podczas BSOD. Jeżeli już system się uruchomi to ok działa gdy chce włączyć grę (WoW) zainstalowaną na tym dysku system zacina tzn. mogę ruszać myszką ale nic nie da się zrobic ani ctrl alt del itp, pozostaje reset. Jeżeli nic nie uruchamiam z dysku to wszystko ładnie działa mogę oglądać foldery na tym dysku itp. Zaczło tak się dziać po nie udanej instalacji Win7 na tym dysku.

 

Specyfikacja komputera:

Windows 7 SP1

AMD Athlon 64 1.8

RAM Kingston 3x1GB DDR

Płyta Asus K8N-E Deluxe

Ati Radeon HD3450

 

Screeny z HD Tune


(mrFreeze) #2

Ten Seagate możesz zrobić remap i zerowanie i zobaczysz efekt choć dysk jest w słabej kondycji. Jeden niestabilny sektor, ogólnie dysk niedługo zakończy żywot.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html


(Marcinand74) #3

Zrobiłem to co powiedziałeś :slight_smile: i działa narazie. Pobiore tego WoW’a i zobaczymy jutro. Z góry dzieki za pomoc.

Tak jak mówiłeś został wykryty 1 uszkodzony sektor :wink:


(JNJN) #4

 

Dobre… może działać,tylko jak?

 

Parametr C7 w obu dyskach,zmień taśmy sygnałowe dysków,po wymianie wartość C7 ma być zawsze taka sama.


(Marcinand74) #5

 

Czyli też przez taśmę mogą występować problemy? Na tej taśmię mialem dysk wd od 10 lat i nigdy nic się nie działo inne dyski tam mialem i tez bylo wszystko OK, spróbowałem już wcześniej dać ten dysk na osobną taśmę i było tak samo.


(JNJN) #6

Jeśli wartość C7 się nie zmienia jest OK.