Komputer widzi dysk 250 gb jako 127 gb

Witam

Tak jak w temacie, kupiłem nowy dysk, podpiąłem go do kompa, ale go nie wykrył (znaczy widać go było w menadżerze, ale w “mój komputer” już nie), wyczytałem gdzieś, zę trzeba sformatować go poprzez panel sterowania > narzędzia administracyjne > i coś tam dalej. Tak więć zrobiłęm, ale po sformatowaniu komputer widział dysk nie jako 25gb, a jako 127 : /, czy ja źle coś zrobiłęm, czy coś nie tak z dyskiem?

Nawet nie wiem co mam tu wkleić, żeby pomogło w rozwiązaniu mojego problemu…

Pozdrawiam :slight_smile:

Jakiego masz windowsa? wydaje mi się że musiałbyś mieć windowsa XP SP2

niestety nie mam żadnych sp, czysty xp’ek

to musisz mieć SP2 bo inaczej będziesz musiał się zadowolić 127gb z 250gb :frowning:

To wgraj SP2, z resztą poprawki SP lepiej mieć

lub

http://pamieci.idg.pl/artykuly/39174.html

Tak też miałem tak samo. Wgraj SP2 i stwórz partycje (ja tworzyłem programem Acronis Disk Suite)

wydaje mi sie, (chyba gdzieś wyczytałem), że niektóre bios’y/windows’y (nie pamiętam dokładnie oco to chodziło) mają ograniczenia, że dysko powyżej 137Gb i tak będzie traktowany jako 137Gb, taki ogranicznik, czy to prawda? czy mogę mieć “felerny” bios, i nawet po instalacji wszystkiego co najlepsze (łatek, sp, upadów, itp) do windowsa, dysk nie bezdie chulał jako 250gb?

Wole się upewnić, niż nadaremo “kupowac” sp2.

edit: skoro tak piszecie, to muszę sobie sprawić sp2 ; )

dzięki za pomoc.

a jaką masz płytę główną ?? albo procesor jakiej klasy??

To chyba Windows XP ma takie ograniczenia z tego co wiem… SP2 usówa to ograniczenie :slight_smile: Kupować nie musisz - download :slight_smile:

stare płyty gł miały ograniczenia (pod np pentiumy 2/3), jak masz starą wgraj nowy biosm ale zawsze można dokupić kontroler na pci i większy będzie widziany.

Wgraj SP2.

ale tak czy owak musisz mieć SP2 chyba że nadal nie będzie działać to musisz aktualizować biosa ale jak zaktualizujesz biosa i nie będziesz miał sp2 to i tak nic to nie da

dobra, ściagam więc sp2. jak zainstaluje to się odezwe.

płyta główna jest starego typu, ale nidługo przesiadam się na nowszego kompa, chociaż płyta też nie za nowa, bo obsługuje dyski ATA.

dzięki raz jeszcze

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 20:01

wybaczcie, że post pod postem, ale sytuacja tego wymaga ^^

udało mi sie ściągnąć, i zainstalować SP2, sformatowałem sobie ten dysk, podzieliłem na partycje, i jest ok. Tylko teraz mam zamiar skasować system (tego windowsa) i zainstalować go jeszcze raz, na innej partycji, innego dysku, oraz zainstalować linuksa. I teraz moje pytanie, czy jeśli teraz dysk widnieje w moim komputerze, wszystko jest ok, i jeśli teraz skasuje tego windowsa z sp2, a potem zainstaluje od nowa, i na “dzieńdobry” zainstaluje też sp2, to czy on będzie widziałe ten dysk, razem z partycjami w całosći? (ten 250gb) czy będe musiał go od nowa formatować, i dzielić na partycje?

I tak delikatnie zmienie temat, czy jeśli na tym komputerze co obecnie posiadam, i na tych dyskach co mam, zainstaluje windowsa i linuksa, a następnie zmienie komputer (w przeciągu miesiaca) to czy bede musiał od nowa instalować windowsa i linuksa, czy wystarczy zainstalować inne sterowniki, do takich urządzeź jakie bede maił w nowym kompie?

aha, i czy komputerowi to przeszkadza, ze są 3 dyski na raz podpięte? dużo większe obciążenie, itp?

Zintegruj SP2 z XP, prog nLite

http://www.purepc.pl/node/881

Jak zmienisz płytę to będzie trzeba od nowa zainstalować.

kiepskiemu (marki słynącej ze spaleń i uszkodzeń kompów)/za słabemu zasilaczowi może zaszkodzić.

linux bez problemu będzie widział cały dysk, bez potrzeby formatowania go?

raczej tak