Komputer widzi nowy procesor jako stary

Witam zmieniłem procesor z core 2 duo e8400 na core 2 quad q8400 i po odpaleniu systemu komputer widzi core 2 duo a jest zainstalowany core 2 quad i teraz co moge zrobic aby system widział core 2 quad , oprócz formatu systemu , chciałbym uniknąć tego problemu
Pomocy!

BIOS płyty głównej zaktualizuj.

Moja plyta to lenovo MTQ45MK L-IQ45 pomógł bys i znalazł mi aktualizacje?

Musisz szukac na stronie supportu lenovo po dokładnym modelu laptopa.

Komputer*
A jak pobiore to jak to zaktualizować ?

Nie wiem. Laptopami mało się bawie, bardziej stacjonarne komputery. :slight_smile:

No właśnie to jest stacjonarka a jest cos dziwnego bo w biosie jest napisane ze jest zainstalowany core 2 quad a mam takie pytanie czy jak jest on zainstalowany to czy system będzie działał jak na starym procku czy jako na nowym?

Daj zdjecie z BIOSu jak widzi procesor i jak widzi w Windowsie. Jaki Windows napisz dokłądnie. Jeżeli masz BIOS wgrany fabrycznie i nic nie aktualizowałes przed zmianą procesora to może to wszystko świrowac.

Czy laptop, czy stacjonarny musisz po dokłądnym modelu komputera, a nie płyry głównej szukac na stronie supportu Leneovo.

windows 10

To jakiś błąd Windowsa dla mnie. Pobierz Ubuntu 17.10.1 wypal na pendrive-a i sprawdz jak on pokaze informacje o sprzecie. Nie trzeba instalowac, odpalasz z pendrive-a.

A czy format jednak pomoże?

No i czy jak nie bede robic formata to system dziala jak na starym czy jak na nowym procku?

Sprawdz tym Ubuntu. Jak w Ubuntu w Informacjach o procesorze pokaże to co w BIOS-ie to wtedy zrobisz formata Windows bo będzie wiadomo, ze windows coś świruje.

Bo co jak sformatujesz windowsa, a on dalej będzie źle rozpoznawał?

1 polubienie

A spróbuj usunąć w Menedżerze Urządzeń “Procesory” (wszystkie) i zrestartuj aby komp wykrył go na nowo.

Też miałem problem z Q8400, przed aktualizacją biosa nie chciał go wykryć, pokazywał stary CPU ale menadżer zadań pokazywał jeden rdzeń i tak też pracował.
Po aktualizacji biosa wszystko wskoczyło na miejsce ale ciągle nie pokazuje pełnego taktowania, idzie max do 2,40Ghz, CPU-Z za to pokazuje 2,66.

Na procku AMD A10-5800k pokazuje dwa rdzenie a procesor ma ich 4…
Pod tym względem dycha pokazuje często nie to co powinna.

Sprawdź co pokaże CPU-Z