Komputer widzi tylko 1 rdzeń ;_; (ROZWIĄZANE!)


(Michal Loda) #1

Cześć. Mam problem z prockiem. Na stronie Intela (http://ark.intel.com/products/52207/Int ... o-3_40-GHz) pisze, że ten procesor jest 4 rdzeniowy, podczas gdy w Menadzerze Urządzeń wyświetla tylko jeden rdzeń :(. Kilka miesięcy temu był zainstalowany na moim PCcie Win8 i wtedy widziane były wszystkie rdzenie. Komputer chodził świetnie! Photoshop uruchamiał się w dosłownie 3 sek. i odrazu można było działać. Po zainstalowaniu Win7, Photoshop uruchamia się w 10-15 sek. i przez chwilę jeszcze jakby myślał... Na Win7 w Minecraft było od 300-500 FPSów, a teraz ledwo 150 :. Dodam że komputer był w naprawie, ponieważ na Win8 trochę się zawirusował, potem wrócił z Win7 i odrazu było widać że gorzej chodzi. Pomóżcie mi! Czy to przez sterwoniki? A może gość któy mi naprawiał komp coś zepsuł? :frowning:

Pozdrawiam, Michał.


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(vanderneels) #3

Najpierw zajrzyj do zaawansowanych opcji rozruchu:

http://centrumwindows.net/porady/start- … -procesora

i „liczbę procesorów" odznacz, jeśli jest zaznaczona.

Jeśli to nie pomoże, to reset BIOSu.


(Michal Loda) #4

W zaawansowanych opcjalch rozruchu w liście Liczba Procesorów widnieje tylko jedna opcja: “1”. :frowning:


(vanderneels) #5

Pozostaw to pole niezaznaczone („odptaszkuj") i restart komputera.

Jeśli to nic nie da, to jak pisałem, reset BIOSu.

Pokaż jeszcze screen z CPU-Z

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html


(Michal Loda) #6

Ok, teraz to mnie zatkało! Pogrzebałem tam coś w BIOSie z “I have no idea what i’m doing.” wypisanym na twarzy, potem Windows odpalił jakiś program do wykrywania problemów, potem jak komp już się odpalił, to wyskoczył komunikat że instalowane są jakieś aktualizacje. Więc klikam żeby zobaczyć jakie, a tam instalowane są 4 aktualizacje, wszystkie o nazwie “Intel Core i5-2400 3.10 Ghz”. Kiedy się zkończyły aktualizować, wchodzę w Menedżer Zadań… Rzeczywiście! Pokazują się 4 rdzenie! :smiley: W msconfig na liście “Liczba rdzeni” pojawiły się nowe opcje: “2”, “3” i “4”! Indeks wydajności systemu Windows i CPU-Z tylko to potwierdzają! Nadmienię też, e w Indeksie wydajności ocena procka podskoczyła o ok. 2,5! :wink: No to patrzę jak tam Photoshop i Minecraft: Photoshop też się trochę tnie przy włączaniu, ale widać że mniej. :wink: Natomiast Minecraft - co prawda FPSów jest tyle samo, może trochę więcej, ale całoś chodzi o wiele stabilniej a licznik FPSów tak nie skacze jak poprzednio, utrzymuje sie cały czas na stałej wartości! Nie mam pojęcia jak to zrobiłem, ale problem rozwiązany :stuck_out_tongue_winking_eye: