Komputer widzi tylko część dysku

Dotyczy Asus AOD250

Dysk to Hitachi 160gb były na nim dwie partycje:

1 (ukryta) PQSERVICE na której znajdował się system do odzysku przy kombinacji klawiszy

2 ACER na której był system operacyjny

Potem zacząłem kombinować z Linuksem i niestety usunąłem wszystkie partycje, jednakże po reinstalacji sytemu nie pokazuje mi całości dysku brakuje ok 11gb, nie jest to kwestia sytemu operacyjnego że nie widzi bo sprawdzałem to w wielu programach do partycjonowania jak np: EASEUS czy PARAGON i one też nie wykrywają tego. Co zrobić by odzyskać zaginione 11gb

Uruchom GParted z live-cd, być może to jakaś linuksowa partycja. Jeśli tak jest to ją usuń, Zastosuj, a potem istniejącą partycję NTFS “rozciągnij” na przykład na prawo (na to wolne nieprzydzielone miejsce).

niestety w “geparted” też nie pokazuje właściwie

Jeśli oczekujesz pełnych 160GB, to możesz się rozczarować. Rzeczywista pojemność dysków jest zawsze jakieś 9% mniejsza.

W test disk pokazuje:

Disk /dev/sda - 160 GB / 149 GiB - ATA Hitachi HTS54321

A w szczególności że wcześniej tak po prostu nie było

najlepsze narzędzie to testdisk. jak tam czegoś nie zobaczysz to znaczy, że tego nie ma lub źle działa. Ale może być tak jak pisze bart25. ja mam dysk 1000 gb a faktycznie jest 931gb. Producent ma przelicznik 1 mb = 1000kb 1kb=1000b a system ma dwójkowy, 1mb=1024kb itd, stąd różnice z wart deklarowaną a faktyczną.

To ja właśnie z testdisk-u cytowałem powyżej, tylko nie mam pojęcia co to znaczy

149GB to normalna pojemność dysków 160GB.

Wszystko się zgadza, nic innego nie zrobisz.

Tesdisk przy sprawdzaniu dogłębnym oznajmił mi że :

"The harddisk (160 GB / 149 GiB ) seems too small! (<171 GB / 160 GiB)

Check the harddisk size: HD jumpers settings, Bios detection…"