Komputer wielozadaniowy - pomoc przy zkładaniu zestawu

Witam.

Moja obecna konfiguracja…:

Intel Core2 Quad 2,33GHz

Microstar P45 NEO3-FR

EVGA GeForce 9800GTX+ 512MB

WD Caviar Black 1TB

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5

Corsair CMPSU-450VXEU - 450W

LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NP20

… nie daje już sobie ze mną rady, gdyż wymagam od niej dużo, np. defragmentacji dysku przy włączonych programach tp. GG, KIS2009 i grze.

Zestaw ten dzielnie mi służył przez 2 lata (z małymi wymianami części).

Myślę teraz o nowym, z peryferiami tj. monitor. Jestem uparty na platformę Intel z kartami NVIDIA. Złożyłem więc sobie taki zestaw:

Intel Core i7 920 2,66 GHz + Noctua NH-U12P SE1366 (mam zamiar kręcić do 3GHz)

Microstar X58 Eclipse SLI

OCZ DDR3 3x 2GB 1333MHz CL7 Intel Extreme XMP

Gainward GeForce GTX 285 2GB (może być kręcony (?), więc zwróciłem uwagę na 2 wentylatory)

Corsair CMPSU-750HXEU/Corsair CMPSU-750TXEU (który lepszy?)

WD Caviar Black 1TB (z obecnego komputera)

2x LG Combo (DVD+/-RW + Blu-ray + HD-DVD) GGC-H20L (zależy mi na dwóch, gdyż często robię kopie płyt (nie gier i innych (najczęściej zdjęć) - nie jestem piratem!!))

NZXT Hush Classic Series Black + NZXT SentryLX [kontroler obrotów i temperatury]

FDD Scythe 1.44MB 3.5" z czytnikiem kart (muszę mieć czytnik kart!!)

2x Noctua NF-P12-1300 (z obecnego komputera)

Razer Tarantula Gaming Keyboard

Razer Lachesis - Laser 4000 DPI Banshee Blue

Logitech Z-5500 THX

20" Samsung SyncMaster P2070

Więc co sądzicie o takim zestawie i ile (i gdzie) kosztowałby on najtaniej?

Masz bdb zestaw i planujesz go zmienić??? No, chyba ty jesteś nie poważny że na raz grasz w jakąś grę (pewnie wymagającą), do tego robisz defragmentację (codziennie to robisz :o :smiley: raz na 1,5 miesiąca starczy), GG dużo nie zużywa zasobów kompa więc wiesz, Kaspersky 2009 także nie za mało zużywa procka i ramu, już jest lepiej z kolejną wersją, ale jak na razie jeszcze sporo “zamula” kompa. Czego ty oczekujesz od kompa. Jak masz powłączane “milion” nie potrzebnych procesów to się nie dziw że twój komp nie wyrabia. Po drugie jak już nie daję rady ten komp to go podkręć. A może masz zasyfionego kompa i przez to Ci poczęsci zamula (Kaspersky wszystkiego nie wykrywa jakby mogło się wydawać). Tak więc nie wierze że ten komp Ci nie styka… A i tak kilkanaście rzeczy na raz nie robisz więc…

Może ten Ci na 1,5 roku starczy :smiley: :smiley: :

Procesor:Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/1159 zł

Wentylator:Scythe Mugen II/170 zł

Płyta główna:Gigabyte EX58-UD4P /intel X58/870 zł

Pamięć RAM:OCZ 3GB (3x1GB) 1333MHz CL7 Platinum/245 zł

Dysk twardy:Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]/259 zł

Karta graficzna:MSI Radeon HD4870x2 OC 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV/1599 zł

Nagrywarka DVD:Pioneer DVR-217FBK SATA (black)/125 zł

Obudowa:Cooler Master Elite 335 (Black)/149 zł

Zasilacz:Corsair 850W [CMPSU-850TXEU]/549 zł

Wychodzi ok. 5120 zł. Ceny z esc.pl

jaki typ… weź może kup sobie dysk SSD na którym postawisz system, bo zmieniając komputer na taki jaki tam napisałeś wzrost wydajności będzie raczej mało odczuwalny, większy będzie na pewno jak zmienisz dysk na SSD…

Kup porządne chłodzenie i kręć proca, sprzedaj kartę graficzną i kup HD4890 albo GTX275 (karty 2 klasy wyżej od Twojej, najwydajniejsze jednordzeniowe karty), kup porządny dysk SSD (wystarczy 64GB) i postaw na nim system. Peryferia oczywiście możesz dokupić, ale jak będziesz brał monitor nowy, to weź z normalną rozdzielczością 1920 × 1080 i jak masz dostęp do płyt BR, to zakup odtwarzacz tychże płyt. Zmieniać całej platformy Ci się nie opłaca.

Więc mam chłodzenie Noctua NH-U12P i nie napisałem, że jest po OC do 3GHz (brawo ja ;/)

A co do reszty, to tak:

GeForce with CUDA GTX 285 Gainward 2GB (czy 1GB brać?)

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

20" Samsung SyncMaster P2070

Razer Tarantula Gaming Keyboard

Logitech Z-5500 THX

Razer Lachesis - Laser 4000 DPI Banshee Blue

Kingston 3.5" SSD Now V Series 64GB (Serial ATA)

W Komputroniku 6000zł wychodzi

Opłacalne?

GeForce with CUDA GTX 285 Gainward 2GB (czy 1GB brać?) - na Twoim miejscu wziąłbym kartę z jednym procesorem, multigpu często ma różnorakie problemy

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer - jak masz tylko zintegrowaną, to ta karta jest git

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W - Twój Corsair 450W potrafi dostarczać 550W mocy, a zestaw (nawet z GTX285 i kręconym quadem) nie spożytkuje nawet 400W w stresie, nic nie zmieniaj

20" Samsung SyncMaster P2070 - kup większy monitor z rozdzielczością przystosowaną do filmów w HD

Razer Tarantula Gaming Keyboard - co kto lubi, jak masz kasę możesz brać

Logitech Z-5500 THX - jak dla mnie bardzo nieopłacalne, potrzebna Ci taka moc? masz duży pokój by dobrze rozłożyć te głośniki? masz filmy z dźwiękiem rozpisanym na 6 kanałów? Za połowę ceny masz Genius Sw-Hf5.1 6000 - porządne głośniki w drewnie za przyzwoitą cenę.

Razer Lachesis - Laser 4000 DPI Banshee Blue - co kto lubi, jak masz kasę możesz brać

Kingston 3.5" SSD Now V Series 64GB (Serial ATA) - na SSD dobrze się nie znam, poczytaj testy na necie

jeszcze nie słyszałem żeby ktoś codziennie defragmentował dysk i jeszcze grał przy tym :expressionless:

ale do rzeczy widać, że masz dużo funduszy, lecz nie warto ich wykorzystywać. Potwierdzę tylko słowa kolegów - wzrost wydajności będzie bardzo mały, nie warto kupować całego nowego zestawu. Kręcić proca, kupić grafikę i dysk SSD. Będzie git :slight_smile: .

A jak koniecznie chcesz mieć zestaw, który będzie płynnie wykonywał tak skomplikowane operację to dołóż jeszcze 2k na najmocniejszego i7 :smiley: .

Więc tak:

GeForce with CUDA GTX 275 EVGA 1792MB

24" LG Flatron W2453TQ-PF

Co do dźwięku to chcę mieć naprawdę dobre głośniki. Mój pokój ma 30m2. Zależy mi, żeby było głośno słychać mnie na zewnątrz (czasami trzeba poszpanować ;D). Czy warto kupić sobie kolumny i kartę wymienić na ASUS Xonar HDAV1.3 Deluxe?

Jak sobie kupisz dobre kolumny i dobry wzmacniacz to między integrą, a inną kartą nie będzie wcale różnicy.

Tylko, że na takie coś wydasz ze 2k :stuck_out_tongue: .

Ja podłączam coś takiego pod laptopa ze zintegrowaną i wszystko gra idealnie. :slight_smile:

Yh?

Kolumny nie mogą działać pod zintegrowaną chociażby dla tego, że mają inne kabelki/wejścia :PP

Wolałbym dopłacić do LEDa te 100zł: http://www.agito.pl/monitory-lcd/dell-2 … l?cid=2492

W EVGA w tym przypadku płaci się za markę i za niepotrzebną dodatkową pamięć. Do takiej rozdzielczości w zupełności starczy 896MB, http://www.ceneo.pl/2310522 będzie git, ew od MSI z bardzo wydajnym chłodzeniem.

W sumie faktycznie można wziąć zwyczajnego Asusa Xonara, w HDAV13 bym się nie pakował. :slight_smile:

Co do głośników, to musisz już popytać na bardziej specjalistycznych forach, ale podejrzewam, że mając taki budżet, zdecydowanie lepiej kupić sobie 4 porządne kolumny (typu Microlab Solo7c) i podłączyć je do normalnego wzmacniacza - efekt będzie zdecydowanie lepszy, niż z tych plastikowych Logów.

A jest duża różnica między zwykłem Xonarem a HDAV13?

I czy ten Palit GeForce GTX275 z 896MB pociągnie GTA IV na najwyższych detalach (czy na pewno nie potrzeba więcej pamięci)?

Kup sobie kolumny Tonsil Zeus + końcówka mocy + mixer… nie będzie tanio ale dźwięk tak piękny, tak dynamiczny i tak mocny że się w nim zakochasz…najlepszy bass jaki w życiu słyszałem :slight_smile:

Do takiej rozdzielczości i takiej karty 896MB starczy.

Ja nie wiesz to nie mów :). Kolumny do wzmacniacza, a wzmacniacz podłączasz przewodami do kompa, które z jednej strony mają wtyczki do wzmacniacza (czyli RCA), a z drugiej Jack 3,5mm,

ja podłączam swój sprzęt takimi dwoma kablami i wszystko gra. -.-’

a po jakiego grzyba mu mixer? Gra na jakiś imprezach? ;|

Kolumny Tonsila są bardzo dobre, ale podłączone pod dobry wzmacniacz - niekoniecznie nowy.

znajdź wzmacniacz 2x240w…oczywiście można podłączyć pod słabszy ale jak sie kupuje takie głośniki to chyba nie po to żeby pod 2x60W podłańczać… więc mixer nie po to aby grać na imprezach tylko po to aby kontrolować końcówkę mocy…

“podłańczać” Firefox nie podkreśla, czy może języka polskiego w szkole nie było?

Don Pech, co ostatecznie zadecydowałeś?

Jeszcze nic nie kupilem, bo bylem na wakacjach od 1 lipca, ale chyba bede kupowal tak:

GeForce with CUDA GTX 275 Gainward 896MB

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (czy cos innego ??)

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

20" Samsung SyncMaster P2070

Razer Tarantula Gaming Keyboard

Logitech Z-5500 THX

Razer Lachesis - Laser 4000 DPI Banshee Blue

Kingston 3.5" SSD Now V Series 64GB (Serial ATA)

Pojecia nie mam co z kolumnami… Poradzi ktos jakis caly zestaw ?

http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/216481

X2 http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/618824

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/415226

http://www.skapiec.pl/site/cat/5/comp/353196

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/518354

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/451575

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/390684 :D/