Komputer wiesza się a czasami wyłącza

Witajcie. Mam problem ze swoim komputerem. Zaczęły się one kilka tygodni temu. Najpierw komputer zaczynał mieć problemy z uruchomieniem tzn. otwierało się narzędzie do naprawy systemu. Powtórzyło się to może z 5 razy. Wreszcie komputer odmówił współpracy i nawet to narzędzie nic nie pomogło. No więc postanowiłem postawić zainstalować Windows na nowo z płyty Recovery dołączonej do laptopa. Przez jakiś tydzień wszystko było OK po czym znowu był problem z uruchomieniem systemu. Trwało to jednak kilka dni, gdyż obecnie ten problem niby nie występuje.

 

Pojawiły się kolejne problemy. Pierwszy - podczas zwykłego użytkowania  laptop chodzi szybko i sprawnie kiedy nagle się bez powodu zawiesza (np. przy zmianie karty w przeglądarce) i nie można nawet ruszyć kursorem, można zostawić go na 3h i dalej się nie odwiesił. Pomaga tylko reset komputera. Drugi problem to wyłączanie się też bez powodu. Włączyłem mu defragmentację (swoją drogą aż 68% fragmentacji), laptop defragmentował się kilka godzin, kiedy nagle kątem oka widzę, że komputer ponownie się uruchamia. Oczywiście automatyczne aktualizacje Windowsa wyłączone, ustawienia też ma takie, że sam nie powinien się wyłączyć. Ostatni problem powtórzył się może ze 3 razy.

 

Ogólnie jestem wkurzony tym laptopem, bo jak do tej pory wszystko było OK a nagle zaczął wariować. Mam tylko nadzieję, że jest inne rozwiązanie problemu niż pójście do sklepu z całą pensją :slight_smile: Będę wdzięczny za pomoc.

 

Dane sprzętowe:

 

Samsung NP-RF511-S08PL

Windows 7 64 bit

 

Pozdrawiam

A jak wygląda sprawa z temperaturami: http://forum.dobreprogramy.pl/pomiar-temperatur-t283001/

Wklej również zakładkę Health z HDTune.