Komputer wiesza się cały czas - jaka jest tego przyczyna?

Witam, mam problem. Otóż mój komputer pewnego dnia ciągle się wieszał, po czym zresetowałem go któryś raz z kolei, usłyszałem tylko 3 piknięcia. Komputer się nie włączył. Po kilku dniach odkryłem, że na kości RAM sczerniałe i odgięte są 2 blaszki łączące. Dogiąłem je tak, by wróciły do poprzedniej formy, po czym włożyłem do komputera. Zniknął problem piknięć , komputer się włącza, ale jakieś 10 sekund po uruchomieniu systemu wiesza się, przy czym gaśnie czerwona dioda na obudowie jednostki. Próbowałem przeinstalować system, ale dzieje się dokładnie to samo, instalacja się wiesza w początkowej fazie, dioda gaśnie, za każdym razem. Czy to może być wina kości ramu? Jeśli nie, to czego?

Popatrz w instrukcję, odczytaj co to za kod błędu.

Od czego? Od temperatury? To byłby RAM winien.

Ściągnij Memtest i testuj po 1 kości włożonej w płytę.

Mam plyte MSI, czli blad pierwszych 64 kb pamieci. Juz go nie ma. Nie wiem, od czego te blaszki. A programem nie sprawdze bo nie jestem w stanie wlaczyc kompa, wiesza sie jak juz napisalem, a kosc mam tylko jedna. Jest to bardzo stary komputer

Dodane 17.06.2012 (N) 17:01

Choc w sumie wydaje mi sie ze od temperatury, bo troszke bylo czuc.

Wyczyść z kurzu, i jeśli masz taką opcję pożycz inną kość pamięci skoro nie jesteś w stanie normalnie go uruchomić.