Komputer wiesza się gdy ma dostęp do internetu


(Qbuteq91) #1

Witam,

Mam uciążliwy problem z komputerem. Korzystam z Windowsa 7 Professional, za każdym razem kiedy komputer ma dostęp do internetu (czy to poprzez wifi, czy kablem z rutera) zawiesza się 2-3 minuty po włączeniu. Po formacie problem nadal występuje. Próbowałem instalować sterowniki tylko do wifi/ tylko do karty ethernetowej ale to nie pomogło. W tej chwili nie mam w ogóle zainstalowanych sterowników do karty sieciowej i laptop działa poprawnie. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak rozwiązać ten problem? Dodam, że mój laptop to Lenovo y580. Proszę o pomoc.


(bachus) #2

Witaj na forum, zacznij może od wrzucenia logów (są opisy w przyklejonych wątkach): http://forum.dobreprogramy.pl/bezpiecze%C5%84stwo-f15/


(maksiu30) #3

Witam ,

Istnieje możliwość że osoby trzecie korzystają z tego komputera ?

Z jakiej strony instalujesz sterowniki ?

Czy nie zmieniałeś rzeczy nie znanych Ci w rejestrze ?


(drunkula) #4

Podejrzewałbym albo windows update (czy inny updater działający w tle), albo robactwo.


(Qbuteq91) #5

Dziękuję za szybkie odpowiedzi i przepraszam za brak wiadomości z mojej strony, przebywałem poza domem. 

 

Oto logi:

 

OTL:

http://www.wklej.org/id/1776104/

Extras:

http://wklej.org/id/1776106/

 

DDS:

http://wklej.org/id/1776107/

Attach:

http://wklej.org/id/1776108/

 

OTS:

http://wklej.org/id/1776117/

 

 

Nie ma takiej możliwości, tylko ja korzystam z mojego laptopa.

 

Sterowniki instaluję z oficjalnej strony producenta mojego laptopa czyli http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/ideapad-y580

 

Nie zmieniałem niczego w rejestrze.

 

Jeśli chodzi o update, włączone mam jedynie aktualizacje Windowsa oraz sterownika grafiki Nvidia. System jest nowo postawiony, nie posiadam zainstalowanych programów, które wymuszałyby na systemie przeprowadzania aktualizacji. 


(drunkula) #6

Ja bym jednak sprawdził: flash, przeglądarka, antywirus, abobe reader, java… itd.


(IPSEN) #7

Uruchom -Process Explorer-pokaż okno procesów, kiedy komputer ma dostęp do internetu


(Qbuteq91) #8

http://s7.postimg.org/ovifezoln/final.png


(IPSEN) #9

Procesy i obciążenie systemu- OK

Napisz w dziale bezpieczeństwo,podaj wymagane logi-http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowi%C4%85zkowy-t478727/


(Qbuteq91) #10

Witam,

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, gdyż zauważyłem coś nowego. Otóż zawieszanie komputera następuje głównie gdy podczas przeglądania stron internetowych chrome wyświetla mi komunikat “ładowanie pamięci podręcznej”. Czasem zdarzy się, że po kilku minutach komputer odżyje i zacznie działać, ale niestety po chwili znowu się zawiesi. Problem więc nie leży po stronie internetu a pamięci podręcznej procesora. Czy istnieje jakiś sposób żeby to naprawić?


(bachus) #11

… pamięci podręcznej przeglądarki.

1/ próbowałeś przeinstalować przeglądarkę?

2/ co pokazuje S.M.A.R.T dysku? (CrystalDiskInfo)


(Qbuteq91) #12

Niekoniecznie przeglądarki, bo ostatnio zawiesza się minutę po uruchomieniu gdy ładuje sterownik dźwięku, karty sieciowej, ikonkę kondycji baterii. W trybie awaryjnym zarówno z obsługą sieci jak i bez działa poprawnie, wcześniej zdarzyło mu się zawiesić w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Ad 1. Tak, wiele razy, bez efektów

Ad 2. Tutaj może wrzucę screena i pokażę jak to wygląda u mnie: http://s17.postimg.org/8wcgtgl0v/dysk.png

 

Dziękuję za odpowiedź.


(bachus) #13

Moim zdaniem dysk siada.


(Qbuteq91) #14

Kolega ma rację. Po ok. 2 godzinach pracy laptopa przy małym obciążeniu (tryb awaryjny) temperatura dysku wzrosła do 59C. Rozkręciłem więc laptopa i włożyłem pożyczony dysk. Na pożyczaku wszystko wydaje się działać poprawnie, wszystko działa szybko i płynnie a dysk się nie grzeje. Będę musiał więc zaopatrzyć się w nowego twardziela, stąd pytanie: czy mieliście koledzy do czynienia z dyskiem hybrydowym i czy są one godne polecenia?


(bachus) #15

Testowałem 2-3 modele… Moim zdaniem zły pomysł - nie sprawdza się to. Ceny dysków SSD bardzo spadły, więc lepszym jest jednak mały SSD + talerzowy, lub NAS w sieci.