Komputer wiesza się na filmach

mam taki problem pociadam laptopa:

NC6000

Pentium M centrino 1,6ghz

512 ramu

radeon 9600 32ram

i mam taki problem… jak właczam jakieś filmy anime itd to mi sie wiesza cały pc…nie zawsze ale często… bywa ze w trakcie 20minutowego epka resetuje pc 10 razy…:confused: stery mam najnowsze kodeki k-lite plus real alternative i nic próbowałem w wielu programach i nic sie nie zmienia…dziś specialnie system stawiałem…efektów nie było:/ niewiem czy to ma jakieś znaczenie ale dam temperatury z everesta:

płyta główna 42c

procesor 42c

aux 49c

mam nadzieje że jakoś mi pomożecie…bo niewiem już co robic a takie resetowanie i zawieszanie sie jest dość męczące…

Jeśli jak mówisz zawiesza się tylko na filmach to zapewne wina karty graficznej.

Może stawiając system od nowa i instalując najnowsze sterowniki powielasz swoje błędy?

Jak zachowuje się na ‘czystym’ systemie?

Zacząłbym od zainstalowania sterowników producenta laptopa, niekoniecznie najnowszych, ewentualnie można szukać na stronie producenta karty innych.

Spróbuj po prostu innych sterowników. Co do kodeków, polecam XP Codec Pack, ewentualnie o ile potrzebujesz doinstalować QuicTime i RealAlternative.

odradzam całe paczki codeków zaśmiecają komputer a nie wszystko sie przydaje zainstaluj sobie DivXPlay, XviD, mi starcza :slight_smile: tak jak kolega pisał wyżej postaraj sie o nowe stery do k. graficznej

co do grafiki to instalowałem i stare kture mam na cd…i nowe ze strony radeona i to nic nie zmiania:/