Komputer wiesza sie przy instalacji programów/gier

Jak w temacie, instaluje, czekam i pewnym momencie(niezależnie od postępu instalacji) wszystko staje, włącznie z myszką czy np winampem, komputer przestaje reagować, jedyne co mogę zrobić to restart. Największy problem jest z grami które które zajmują dużo(np kilkanaście gb). Instalowałem już dużo gier na moim kompie i zazwyczaj po paru restartach udawało się jakoś zainstalować. Teraz starałem się zainstalować empire: total war i za pierwszym razem doszło do coś koło 95% za drugim zatrzymało się przy 50%-60% a teraz staje po zainstalowaniu 1,5 gb, 500mb, 3 gb (mniej więcej). Pomocy. Wiem że format mógłby pomóc ale czy jest jakieś inne rozwiązanie??

Moje parametry: 4 gb RAM(2X2gb) DDR2 Geil 800mhz | GeForce GTX 260GS 896 mb DDR3 | płyta gigabyte M720-US3 | procek AMD Phenom II x4 940 3.0 | Dysk Seagate 500gb 16mb |Zasilacz 620 W

Z góry thx. Czekam na odpowiedź

Dodam jeszcze że komputer jest nowy(miesiąc może półtora) jest na swoim pierwszym systemie, nie był wcześniej formatowany, nówka.

Ja bym sprawdził dysk twardy za pomocą HD Tune.

Dysk twardy sprawdzony i jest w 100% zdrowy

A pamięć ? -> Memtest

Mnie to wygląda na konflikt programowy. Powyłączaj wszystko co masz w trayu, a w szczególności antywirusa albo jeśli masz pakiet typu “Internet Security”

Pozdrawiam