Komputer wiesza się przy starcie systemu

LOGi

OTL http://wklej.org/id/393137/

OTL extras http://wklej.org/id/393138/

Opis problemu

Witam,

system wcześniej startował ok. 40-50 sek. Wyjechałem sobie na wakacje i po powrocie przy pierwszym uruchomieniu komputera złapałem “laga” podczas ladowania się WINDOWSa. Następnie po ponownym komputer startował przez 4 minuty… Obecnie wygląda to tak, że zaraz po włączeniu się monitora wyświetla mi się “obrazek” z płyty głównej (MSI) i na nim komputer “mieli” przez około 2 minuty (wcześniej 4-6 sek to trwało). Następnie wyświetla się pasek ładowania WINDOWSa i mija kolejne 2 minuty (animacja paska postępu, cały czas się porusza - nie zatrzymuje się).

Teraz odrobinę humoru… Na 20 uruchomień, 3 z nich są prawidłowe (40 sekundowe). Reszta, hmm - odbiega od normy? :slight_smile: Dodam jeszcze, że czasami (1/30 uruchomien) system w ogóle się nie włącza gdyż zawiesił się całkowicie.

Własne próby naprawy systemu

  • pełny skan AVASTEM (Freeware)

  • pełny skan Malwarebytes’ Anti-Malware

  • CCleaner

  • Glary Utilities

  • Auslogics Disk Defrag

  • update bios’u

Dziękuję pozdrawiam.

Skoro Malwarebytes’ Anti-Malware nic nie wykrył, to system nie jest zainfekowany. Sprawdź jeszcze autostart, może po prostu za dużo programów ładuje się razem z systemem i dlatego wolno się uruchamia.

Nie pisałem nic o infekcji. Loga dałem w celu wychwycenia błędów, których nie usuwają programy typu CCleaner.

Jeśli chodzi o autostart, to odinstalowałem sporo programów by system był niczym “czysty”, niestety niczego to nie zmieniło. Format mi nie bardzo pasuje, z powodu paru projektów, które muszę wykonać w tym roku szkolnym…

Obstawiałbym, uszkodzony bios lub jakiś plik windowsa. (ale to tylko takie stwierdzenie - nie znam się na tym)

może masz badsectory na dysku

weź przeskanuj tym i zobacz czy coś wykryje

hd tune/hdd regenerator

To moj boot.ini…

Program zaraz pobiorę.

EDIT:

pierwszy skan HD Tune 2.55

http://img43.imageshack.us/i/nowyobrazmapabitowawp.png/

nie to miałeś zrobić :smiley:

ale to moja wina bo ci nie powiedziałem gdzie trzeba wejść

to teraz napiszę

w programie hd tune

masz zakładkę error scan

wejdz w nią

nie zaznaczaj quickscan

kliknij start i czekaj :slight_smile:

Wiem :slight_smile: używałem kiedyś tego programu. 2 skan trwa troszkę dłużej, więc jeszcze Ci go nie wrzucę.

ok :slight_smile:

Jeżeli będą czerwone kwardraciki, to niestety zmuszony będziesz zainstalować system od nowa, bo będziesz musiał wyzerować dysk i zrobić remap, a zerowanie niestety kasuje dane na całym dysku twardym, tak więc będziesz musiał podzielić dysk na partycje od nowa i zainstalować system. Tutaj masz opisane jak przy użyciu mhdd wyzerować dysk i zrobić remap: http://helpc.eu/mhdd-t4463.html

Na chwilę obecną “zielono mi” więc myślę ze nie będzie to potrzebne. Ogólnie to ten cały mój problem, nie jest krytyczny, lecz irytujący. Bo czasami (rano) trzeba na szybko włączyć “PeCeta” i sprawdzić coś na “Necie”… a tu 5 min czekania i krew Cię zalewa. W ostateczności przeinstaluję system, mam nadzieję ze to wina Windowsa, a nie jakiś podzespołów.

Prędzej Windows, albo hdd, niż jakieś inne podzespoły.

a może bios ?

EDIT:

wyłączyłem sobie “ekran powitalny płyty głownej”. Noi wyświetla mi się teraz “to co się ładuje przy starcie systemu”.

dysk

cd-rom

i póxniej jest dłuższa przerwa (jakieś 1-2 min) gdzie się nic nie wyświetla. A po tym czasie wyświetla się się coś szybko (za szybko- nie wiem co) i pojawia się progressbar windowsa… (i kolejne 2 min)…

Aha i jeszcze jeśli jest to istotne, to jak nacisnę" DELETE’, to do biosu też strasznie długo wchodzi (koło minuty).

Dodane 25.09.2010 (So) 11:53

To wynik HD Tune

No, dysk jest zdrowy. Skoro komputer przywiesza się na wejściu do biosu i na ekranie post, to spróbuj zresetować bios do ustawień fabrycznych odłączając komputer od zasilania i wyciągając baterię na płycie głównej na ok. 30 minut. Ja też tak kiedyś miałem i rest biosu właśnie pomógł.

no to musi być coś z biosem

spróbuj zrobić tak jak radzi piotr92

albo może wystarczy reset ustawień biosu w biosie

Dzięki za pomoc, na chwilę obecną wszystko działa bez zarzutów. Dzięki za zainteresowanie.

Do zamknięcia.

Czyli pomógł reset biosu, tak?

Powiem Ci szczerze, że jak napisałeś mi o tej baterii to własnie byłem na dworze ze sprężonym powietrzem i “przedmuchałem” całego PeCeta. Kabelki posprawdzałem i docisnąłem bateryjkę z biosu (zawsze tak robię jeśli chodzi o "porządki). Po podpięciu nagle wszystko zaczęło śmigąć… Dopiero wtedy przeczytałem Twoją wiadomość na forum.

Narazie już nic nie ruszam. Resetowalem tez w biosie “default” ale to niczego nie zmieniło. zrobiłem też update biosu i też to samo. Dopiero głupie odkurzanie? (które robię raz na 2 msc)… No nic zobaczymy czy jeszcze tutaj nie zawitam…/