Komputer wiesza się przy starcie systemu

(botgaming) #1

LOGi

OTL http://wklej.org/id/393137/

OTL extras http://wklej.org/id/393138/

Opis problemu

Witam,

system wcześniej startował ok. 40-50 sek. Wyjechałem sobie na wakacje i po powrocie przy pierwszym uruchomieniu komputera złapałem "laga" podczas ladowania się WINDOWSa. Następnie po ponownym komputer startował przez 4 minuty.. Obecnie wygląda to tak, że zaraz po włączeniu się monitora wyświetla mi się "obrazek" z płyty głównej (MSI) i na nim komputer "mieli" przez około 2 minuty (wcześniej 4-6 sek to trwało). Następnie wyświetla się pasek ładowania WINDOWSa i mija kolejne 2 minuty (animacja paska postępu, cały czas się porusza - nie zatrzymuje się).

Teraz odrobinę humoru.. Na 20 uruchomień, 3 z nich są prawidłowe (40 sekundowe). Reszta, hmm - odbiega od normy? :slight_smile: Dodam jeszcze, że czasami (1/30 uruchomien) system w ogóle się nie włącza gdyż zawiesił się całkowicie.

Własne próby naprawy systemu

• pełny skan AVASTEM (Freeware)

• pełny skan Malwarebytes' Anti-Malware

• CCleaner

• Glary Utilities

• Auslogics Disk Defrag

• update bios'u

Dziękuję pozdrawiam.

(Piotrkijak) #2

Skoro Malwarebytes' Anti-Malware nic nie wykrył, to system nie jest zainfekowany. Sprawdź jeszcze autostart, może po prostu za dużo programów ładuje się razem z systemem i dlatego wolno się uruchamia.

(botgaming) #3

Nie pisałem nic o infekcji. Loga dałem w celu wychwycenia błędów, których nie usuwają programy typu CCleaner.

Jeśli chodzi o autostart, to odinstalowałem sporo programów by system był niczym "czysty", niestety niczego to nie zmieniło. Format mi nie bardzo pasuje, z powodu paru projektów, które muszę wykonać w tym roku szkolnym...

Obstawiałbym, uszkodzony bios lub jakiś plik windowsa. (ale to tylko takie stwierdzenie - nie znam się na tym)

(pakierhakierxd) #4

może masz badsectory na dysku

weź przeskanuj tym i zobacz czy coś wykryje

hd tune/hdd regenerator

(botgaming) #5

To moj boot.ini..

Program zaraz pobiorę.

EDIT:

pierwszy skan HD Tune 2.55

(pakierhakierxd) #6

nie to miałeś zrobić :smiley:

ale to moja wina bo ci nie powiedziałem gdzie trzeba wejść

to teraz napiszę

w programie hd tune

masz zakładkę error scan

wejdz w nią

nie zaznaczaj quickscan

kliknij start i czekaj :slight_smile:

(botgaming) #7

Wiem :slight_smile: używałem kiedyś tego programu. 2 skan trwa troszkę dłużej, więc jeszcze Ci go nie wrzucę.

(pakierhakierxd) #8

ok :slight_smile:

(Piotrkijak) #9

Jeżeli będą czerwone kwardraciki, to niestety zmuszony będziesz zainstalować system od nowa, bo będziesz musiał wyzerować dysk i zrobić remap, a zerowanie niestety kasuje dane na całym dysku twardym, tak więc będziesz musiał podzielić dysk na partycje od nowa i zainstalować system. Tutaj masz opisane jak przy użyciu mhdd wyzerować dysk i zrobić remap: http://helpc.eu/mhdd-t4463.html

(botgaming) #10

Na chwilę obecną "zielono mi" więc myślę ze nie będzie to potrzebne. Ogólnie to ten cały mój problem, nie jest krytyczny, lecz irytujący. Bo czasami (rano) trzeba na szybko włączyć "PeCeta" i sprawdzić coś na "Necie"... a tu 5 min czekania i krew Cię zalewa. W ostateczności przeinstaluję system, mam nadzieję ze to wina Windowsa, a nie jakiś podzespołów.

(Piotrkijak) #11

Prędzej Windows, albo hdd, niż jakieś inne podzespoły.

(botgaming) #12

a może bios ?

EDIT:

wyłączyłem sobie "ekran powitalny płyty głownej". Noi wyświetla mi się teraz "to co się ładuje przy starcie systemu".

....

dysk

cd-rom

i póxniej jest dłuższa przerwa (jakieś 1-2 min) gdzie się nic nie wyświetla. A po tym czasie wyświetla się się coś szybko (za szybko- nie wiem co) i pojawia się progressbar windowsa... (i kolejne 2 min)..

Aha i jeszcze jeśli jest to istotne, to jak nacisnę" DELETE', to do biosu też strasznie długo wchodzi (koło minuty).

-- Dodane 25.09.2010 (So) 11:53 --

To wynik HD Tune

(Piotrkijak) #13

No, dysk jest zdrowy. Skoro komputer przywiesza się na wejściu do biosu i na ekranie post, to spróbuj zresetować bios do ustawień fabrycznych odłączając komputer od zasilania i wyciągając baterię na płycie głównej na ok. 30 minut. Ja też tak kiedyś miałem i rest biosu właśnie pomógł.

(pakierhakierxd) #14

no to musi być coś z biosem

spróbuj zrobić tak jak radzi piotr92

albo może wystarczy reset ustawień biosu w biosie

(botgaming) #15

Dzięki za pomoc, na chwilę obecną wszystko działa bez zarzutów. Dzięki za zainteresowanie.

Do zamknięcia.

(Piotrkijak) #16

Czyli pomógł reset biosu, tak?

(botgaming) #17

Powiem Ci szczerze, że jak napisałeś mi o tej baterii to własnie byłem na dworze ze sprężonym powietrzem i "przedmuchałem" całego PeCeta. Kabelki posprawdzałem i docisnąłem bateryjkę z biosu (zawsze tak robię jeśli chodzi o "porządki). Po podpięciu nagle wszystko zaczęło śmigąć... Dopiero wtedy przeczytałem Twoją wiadomość na forum.

Narazie już nic nie ruszam. Resetowalem tez w biosie "default" ale to niczego nie zmieniło. zrobiłem też update biosu i też to samo. Dopiero głupie odkurzanie? (które robię raz na 2 msc).. No nic zobaczymy czy jeszcze tutaj nie zawitam../