Komputer + WinXP SP2

Witam wszystkich ;- )

Mam do was pytanie, czy jeśli będę miał taki procesor w komputerze

• AMD Phenom Quad-Core 9750 BOX (Socket AM2+, 125W)

Pod Windowsem XP SP2 wszystko będzie ok ? Czy nie będzie jakiś ograniczeń że będzie mógł wykorzystać tylko Dwa rdzenie na tym systemie ?

I czy jeśli będę miał WinXP SP2 i posiadał 4GB ramu to poporstu XP pokaże mi że jest 3GB tylko tak ?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam : - )

Obsłuży 4 rdzenie. 32 bitowe systemy obsługują ok 3gb, zależy od kompa może być dostępne od 2,8 do 3,2gb.

Kupiłeś ten procesor?

Tak jutro już będzie cały komputer. A coś nie tak ?

Nie, nie wszystko gra :lol: =D>

Tzn :stuck_out_tongue_winking_eye: ? czemu takie emoty xD? Zły procesor ?

Jak byś spojrzał w Intela to za tą cene miałbyś lepszego proca, ale co tam

Procesor mnie kosztował 520zł, gdyż jest po cenie dla firmy nie dla osobistego klienta = P Czytałem że Phenomy też są bardzo dobre i wydajne (typowo w grach) Intel 200zł droższy bodajże ale nie wiem. Zresztą chyba taki starczy co ? :

No to wiesz… do 10-14dni towar można oddać bez podania przyczyny i sklep jest zmuszony zwrócić kase (inaczej postrasz Państwową Inspekcją Handlu). Gwarantuję, że nie pożałujesz a wręcz zrobisz interes miesiąca.

“No to wiesz… do 10-14dni towar można oddać bez podania przyczyny i sklep jest zmuszony zwrócić kase (inaczej postrasz Państwową Inspekcją Handlu). Gwarantuję, że nie pożałujesz a wręcz zrobisz interes miesiąca.”

No tak ale chyba taki zły nie jest żebym go oddawał nie ? Komputer jest wzięty na raty.

http://egielda.com.pl/?str=art&id=4094

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3443

Testy testami, opinie opiniami krótko mówiąc nie wiadomo nigdy czym się kierować poza tym test dotyczy Phenoma 9550 i 500 ja mam 9750 więc coś zawsze zmienić musieli, myślę że warto gdy sam sprawdzę jak chodzi, będę mógł udostępnić wynik z jakiegoś 3D Marka jeśli ktoś sobie będzie życzył. Ja jednak myślę że procesor mimo wszystko będzie wart. A co myślicie o karcie którą wybrałem :

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,55168/

Karta dla mnie była w cenie 680zł.

o boze co za zestaw :x

no to zmarnowales jakies 300-400zł (zeby tylko)

Phenom dobry jest, intel lepszy, ale i 200zł ponad droższy.

W podobnej do tego phenoma cenie masz 2rdzeniowce intela 45nm które do grania, szczególnie po oc, są lepsze.

Jeśli od czasu do czasu korzystasz z wielowątkowych aplikacji to nieważne jak bardzo by ktoś takiego e8200 podkręcił i tak będzie wolniejszy…

Wszystko zależy od zastosowania.

A zamiast 9800gtx mogłeś faktycznie 8800gts brać bo to to samo.

@gruchacz - tragizujesz.

Ale pogram sobię w gry typu Crysis czy np. ProStreet na max detalach ?

pograsz ale ten proc nie da tylu fps co intel… lepiej zamień go na np. q9300

to czy pograsz zależy od karty graficznej najbardziej w drugiej kolejności od procesora.Chcesz pożądny procesor to bierz Intel E7200/8400. Niestety ale pod względem CPU jak i GPU Amd leży i kwiczy, może teraz coś się zmieni po premierze nowych kart.