Komputer włącza i wyłącza się bez przerwy


(szwabek998) #1

Witam. Dzisiaj rozkręciłem komputer aby zobaczyć dlaczego nie działa. Poszedł zasilacz (diagnoza), ale musiałem odzyskać dane z dysku. Więc podpiąłem dysk do innego komputera.

Inny komputer stary. Gdy go włączyłem aby sprawdzić czy działa włączył się. W celu podpięcia dysku wyłączyłem go, lecz on się sam włączył - i tak w kółko, ja go wyłączam a on się włącza za każdym razem. Więc wyłączyłem go na pstryczku na zasilaczu. Dysku nie podpiąłem bo nie było kabla od zasilania (był, ale zwinięty i "zawiązany" opaską do kabli http://sat.sklep.pl/media/products/7462e3db80bffe29aa55802f83e700bd/images/thumbnail/big_opaska.jpg?lm=1377461763 - link bo nie wiem czy to dobrze nazwałem). Więc nie podpiąwszy dysku złożyłem go. Z tyłu na pstryczku włączyłem zasilanie i komputer SAM ruszył i wyłączył się. Nie ładuje się BIOS - nic. Tylko się włącza i wyłącza. Poczytałem trochę i wyciągnąłem jeden z RAM'ów i nic. Jedyną rzeczą jaka przychodzi mi do głowy to to że w panelu przednim jest jakieś zwarcie i cały czas się włącza i wyłącza. W linku zdjęcia i film.

https://drive.google.com/folderview?id=0B2HLfoCyYebITk80OFppc1N4V00&usp=sharing

Kabel od włącznika to ten biało-brązowy.


(JNJN) #2

Może włącznik Power się zaciął?

A ile ten komp nie pracował?


(szwabek998) #3

Ten pierwszy nie pracował przez 2 miesiące i chyba zasilacz padł, ale o ten drugi mi chodzi. Ten drugi to też z 2 miesiące lub więcej max. 4 miesiące.


(JNJN) #4

To może być wszystko,wilgoć lub awaria np: też zasilacza,inne.


(Pawel33303) #5

Najlepiej odkręć płytę główną i sprawdź, czy nie dostało się pod nią coś, co mogłoby zrobić zwarcie. Dodatkowo zresetuj BIOS. Jak masz możliwość to przełóż zasilacz (jeśli nie uszkodzony) z drugiego komputera do tego pierwszego i skopiuj dane.


(JNJN) #6

Gdy komp długo nie pracuje, różne cuda się dzieją, tak więc może być wszystko.