Komputer włącza się, ale nie ma obrazu

wyjmij twardy dysk , jeśli masz inny podłącz go , jeśli nie masz włącz bez dysku , następnie wyłącz a potem wsadź dysk i włącz komputer.

To może brzmi dziwnie , ale to także czasami pomaga.

A w moim nie pomogło ;’( kompletnie nie wiem co robić siedzę nad tym juz 2 dzień ;/

#-o no to jest problem . Możliwe ze jest po prostu przegrzany i warto mu dać kilka godzin odpoczynku .

Wyłącz kompa do rana i jutro napisz co się dzieje.

Tak zrobie. Przypominam że to się stało z niedzieli na poniedziałek i wczoraj przez noc był Nieruszany. Aha i odłączyć go od prądu na noc?

odłącz od prądu =D>

a jutro się pokombinuje dalej

Przed chwilą znów próbowałem i nadal nic

Pozostaje wiec majstrować dalej z RAMem i slotami , może coś się tam przykleiło ?

Próbowałeś sprawdzać napięcia zasilacza?

http://zenfist.pl/pelen.php?id=40

Też to miałem pomogła wymiana płyty głównej :frowning:

#-o płyta główna , no to koszt niezły.

raczej… mało prawdopodobne… 3 miesiące temu poszedł zasilacz i płyta. wtedy jak włączałem komputer po sekundzie gasł… placilem 450zł. a jeśli głośniczek pika z płyty głównej to chyba coś znaczy ze płyta pracuje.

wole kupic nowy zasilacz niż wydawać 250zł na miernik napięcia!

zanim na cokolwiek wydasz pieniądze

sprawdź zasilacz :wink:

Trudno tak na odległość , tylko z info dobrze doradzić , szczególnie w takiej sprawie.

I co z tym kompem? Bo mam to samo :slight_smile:

Od jakiegoś czasu mam dziwne odgłosy z komputera - jak by coś się
załączało. To zdarza się raz na kilka godzin lub kilkanaście razy na
kilka godzin. Dzisiaj postanowiłem się przyjrzeć bliżej, rozkręciłem
komputer i nie chciał się włączyć. Nie było piknięcia, ale dioda pracy
płyty głównej się włączała, tak samo wiatraki itd - nie było tylko
obrazu i piknięcia.

Po kolei odłączyłem wszystkie podzespoły i włączałem komputer. Bez
efektu. Dopiero po wyjęciu pamięci RAM pojawiły się 2 piknięcia.
Przełożyłem pamięć do 2 slotu i z powrotem wszystko podłączyłem i było
już 1 piknięcie i wszystko działa, ale te dziwne dźwięki wciąż są.

Patrzyłem na płytę główną -kondensatory wydają się ok. Nie mam pojęcie co to może być. Proszę o
pomoc bo komputer mi jest potrzebny do pracy.

Tu link do filmiku z tymi dźwiękami:

Wybacz, że akurat teraz odpisuję, ale myślę że to była wina zasilacza i powinieneś w takim przypadku zrestartować volt w zasilaczu, oczywiście nic nie musisz rozbierać, ale musisz odpiąć dysk twardy, ponieważ możesz utracić z niego dane,kabel zasilający od zasilacza no i oczywiście odczekujesz aż wszystko starci napięcie . Ok skoro już wszystko wykonane jak należy, to przystąp do resetowania napięcia, czyli wciśnij przycisk POWER (tak jak załączasz komputer) i trzymaj od 30sek do 1min (ten 2-gi czas jest potrzebny w katastrofalnych warunkach sprzętu czyli zasilacza), teraz podłącz dysk i kabel do zasilacza i odczekaj, aż wszystko załapie prąd i włącz komputer, następnie jak już zauważysz bios kliknij szybko POWER i wyłącz komputer i potem znowu włącz komputer POWER’em, teraz powinien chodzić jak nowy i nie powinieneś mieć kłopotów z obrazem.

To ten twój sposób napewno jest sprawny?
Pytam się bo nie chce kompa rozwalić.