Komputer włacza się, ale nie odpala...(?)

Witam,

może ktoś będzie w stanie pomóc…?

Znajomej, padł laptop.

Kiedy próbuje go włączyć, zapalają się wszystkie lampki jak przy normalnym uruchamianiu, ale nic się nie uruchamia, ekran pozostaje czarny :frowning: Wentylator się załącza.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi…

Odkręć tylną część obudowy i sprawdź stan wentylatora, bo na pewno jest bardzo dużo kurzu, przez co nie ma obiegu powietrza. Jeżeli to nie to, będziemy szukać przyczyny dalej. Jaki to konkretnie model notebooka?

Pozdrawiam

Jest to laptop hp pavilion dv6835.

Chodzi o to, żeby rozkręcić laptopa od spodu i wyczyścić wentylator?

To nie jest wina wentylatora…bo jak by było to komputer by się odpalił i po jakimś czasie padł…moim zdaniem wina leży w dysku albo ram…

Jeśli masz zwykły monitor,spróbuj go podpiać.Może jakieś kłopoty z matrycą.

Laptop był podłączony pod telewizor ale też nic się nie dzieje, więc to chyba nie matryca… :frowning:

Z objawów prawie na 100% wskazuje na błąd w BIOS.Miałem podobny przypadek.Mylące jest często,że słychać jak pracują wiatraki i twardy dysk.Porada:próbowałbym przed startem włożyć dysk z systemem,jeśli nie widać planszy z wejściem do biosu i instalator nie wystartuje to najnowsza wersja biosu (najlepiej ze swoim instalatorem) nagrana na płytę i start.Jeśli nie to zakład naprawy.

Oj te Pavilion-y. Ostatnio właśnie jednym z modeli był podobny problem, i akurat winą był źle pracujący układ chłodzenia.

Polecam zajrzeć.

Ale czy gdyby to był układ chłodzenia, to świeciłyby się lampki w komputerze? Czy nie wyłączyłby się zupełnie?

Dodane 07.02.2010 (N) 11:42

No tak, tylko, ze znajoma nie ma systemu na dysku :frowning:

Miała Recovery na drugiej partycji, ale teraz nie ma do niej dostępu skoro komputer nic nie pokazuje po odpaleniu :frowning:

Co może jeszcze zrobić?

Moja rada uporządkujcie temat,bo nie wiadomo czy padł laptop czy system na nim.

Czy możesz wejść do biosu jeśli tak to sprawdź ustawienia i co wykrywa tzn. pamięć,dysk,temperatura etc.Jak problem z dyskiem lub systemem na nim wyłącz w biosie ustaw bot na cd/dvd i odpal z jakiegoś linuxa live jak sie odpali poprawnie to OK.

Jak nie możesz wejść do bios to dopiero śrubokręt do reki.

Dzięki,

dzisiaj sprzęt poszedł do kogoś kto go obejrzy. Mam nadzieje, że coś poradzi, jak nie to będę prosić dalej o pomoc.

Ps nie chodzi o mój komputer, informacje przekazuje z drugiej ręki, co może wpływać na ich dokładność…za co przepraszam.