Komputer włącza się ale nie uruchamia się bios

Witam mam problem, złozylem wczoraj nowa plyte głowna z prockiem jako upgrade do mojego kompa i generalnie mam problem bo jak włączam kompa to nie wyswietla sie zaden obraz. Wiatraki się kręcą w obudowie jak i od chłodzenia. Monitor jest podpiety pod karte graficzna jako iz procek nie ma integry. Resetowałem bios , przekładałem pamięc na drugi slot i odwrotnie , wszystkie kabelki są dobrze dociśnięte i podłączone, socket nie ma żadnego pogiętego pinu.Bios jest aktualny z procesorem. Karta graficzna jest sprawna bo używam jej obecnie do napisania tego posta na starym kompie. Wpadłem na myśl czy problem nie tkwi w RAM-ie gdyż nie znajduje się on na liście kompatybilności. Czy on może blokować mi dostęp do uruchomienia płyty i wyświetlenia obrazu na niej?
Z góry dziękuje za odpowiedz i na dole załączam specyfikacje.

-I3-10100f
-ASROCK H410M-HVS


-PATRIOT VIPER DDR4 2400 4GB (PVE416G240C5KRD)
-MSI GTX 750ti 2gb TWIN FROZR

Filmik z uruchomienia


PS. Dźwięk takiego pstryknięcia to moje kolano :smiley:

Wszystko chodzi jak na stacji metro, tylko monitor czarny.
A podepnij od nowa, albo telewizor, bo gdy podzespoły pracują, to wyświetlenie opcji bios bawi się z Tobą w chowanego.

Tak to może być pamięć

Reset biosu zworką w Asrockach nie zawsze pomaga. Ja musiałem wyjąć baterię na kilka minut. Coś było źle ustawione z napięciami procesora. Też nowa płyta i miałem ciemność.

To tak przy okazji RAM-u choć wylazło coś innego.

Baterie wyciągnąłem na symboliczne 10 sekund , nawet i więcej , niestety nie dało to efektu.

Zasilacz działa bezproblemowo, na nim działa komputer na starej płycie z którego obecnie korzystam.

Pokaż jak podpiąłeś zasilanie CPU (8-pinowe gniazdo).

Zadam moze głupie pytanie ale chodzi o eliminację uszkodzeń.
Czy ten sam monitor jest podpięty tym samym kablem w identyczne porty na różnych komputerach?

Monitor 1 VGA -> VGA Karta graficzna
Monitor 2 DVI-D -> DVI-D Karta graficzna ta sama
generalnie wszystkie monitory są popięte pod jedną grafe , tylko przekładam płytę z prockiem.
tak, podłączałem jeden monitor osobno i drugi monitor osobno i nic

mam rozdzielany kabel na 2x4pin cpu które mogę złączyć w 1x8pin cpu, wtyk pasuje i nie ma luzu, nie mam jak ci pokazać bo nie moge niestety

A głośnik (speaker) masz, żeby posłuchać czy BIOS popiskuje przy starcie komputera?

nie mam speakera na płycie głownej wbuowanej , mam piny pod nie, ale nie mam speakera w domu :confused:

Jeszcze jedno: zerknij czy nie masz zworki na pinach od czyszczenia BIOS.

nie mam

W takim razie obawiam się, że bez podmiany komponentów się nie obejdzie (zasilacz, RAM na początek).

no dobra, to dziś zamówię kompatybilny ram, zobaczymy co dalej.

Fajny piekarnik.
Jak już ogarniesz resztę to zwróć uwagę że trzy przednie wentylatory nie mają skąd pobierać powietrza.
Składałem kiedyś kompa w tej budzie, grzało się to strasznie.
Mały manewr usunie ten problem.

Co do twojego problemu spróbuj odłączyć wszystko i podłączyć ponownie, wszelkie złącza na płycie, kabelki, ram, grafikę.