Komputer włącza się ale system nie startuje. Brak obrazu

Komputer się włącza ale jest pisk z płyty głównej.
Monitor w ogóle nie reaguje, nie ma ekranu startowego płyty głównej.

Inną Kartę graficzną podłączałem z działającego komputera i dalej tak samo.

FILM VIDEO

Policz dźwięki, głównie np. 1.2.2
Ważny nie jest pisk ale „odległość” miedzy nimi. na końcu podaj liczbę Twoich „pisków”.
Polecam poszukać na necie kodów błędów biosów AMI itd.
Jako początkujący (z tego co widzę) będziesz miał się sporo nauczyć, przyda Ci się to w przyszłości :smiley:
http://active-comp.pl/bios.html

w głównym poście zamieściłem link do filmu video z piskiem.
Płyta główna gigabyte ga-ex38-ds4.
Bios award (?)

Ciężko stwierdzić czy pisk jest jeden. próbowałeś kości RAM pojedynczo? zasilacz też niepewny bo z czarnej listy, ale tylko tak dla formalności wspominam. Karta graficzna też mogła paść, bo wygląda na jakiś stary model. Ewentualnie próbowałeś przełożyć ją do pierwszego slotu PCI-E 16x?
Albo w tym drugim komputerze?

Próbowałem karty graficznej w dwóch różnych slotach. Próbowałem też działającej karty graficznej i dalej to samo.
Zasilacz to nie problem bo nowy, przy poprzednim komputer w ogóle się nie uruchamiał.

A RAM? To jak wcześniej się nie uruchamiał, to może być i procek uwalony, bo poprzedni zasilacz mógł go ze sobą do grobu pociągnąć, albo „coś”, np. mosfet na płycie głównej uwalić.

Można zgadywać. Przed awarią komputera, co robiłeś?

Ja tak miałem ostatnio. U mnie to był RAM. Wyjąłem jedną kość i poszedł. Potem dołożyłem drugą i wszystko już ok. Spróbuj.

Przeglądałem internet, może youtube, nic przeciążającego.

Wyjąłem jedną kość i teraz nie ma pisku przy starcie, ale po chwili się restartuje.
Na monitorze dalej nic się nie pokazuje.

Kombinuj z kościami… Długo masz peceta?

tak, to bardzo stary pecet. Z 15 lat będzie.

RAM i procesor od początku
dysk, grafika, zasilacz wymieniane później na słabsze komponenty byle komputer chodził do prostych prac i przeglądania internetu.

Jak stary, to sprawdź baterię na płycie głównej. Może padła ze starości i czasem daje to taki efekt, że wentylatory szumią, a komputer nie startuje.

Baterię już wyjmowałem

coś z tego musiało paść. Jak dla mnie to wina RAMu.

Pierwsze, lepsze brałeś podzespoły? Bo jeśli tak, może być problem.
Podaj jeszcze model zalicza bo może być tak, że jest on z czarnej listy.