Komputer włącza się, czarny ekran

Witam, zainstalowałem sobie Windowsa 8 Pro with Media Center, wszystko pięknie, sterowniki zainstalowane, spersonalizowany itp itd. Pokusiło mnie o zainstalowanie dodatkowego programu dostarczanego przez producenta na płytce wraz z płytą główną - @BIOS Utility. Odpaliłem go i po pomyślnym procecsie updatowania BIOSU poprosiło o ponowne uruchomienie więc się zgodziłem. Normalnie uruchamiał się ponownie, działają wiatraki, dysk się kręci, DVD też, ale jest czarny ekran. Nie ma też charakterystycznego piknięcia przy włączaniu. Wyjąłem baterię z płyty głównej (przy odłączonym kablu zasilania) i dalej nic. Jakieś pomysły?

PŁYTA GŁÓWNA: GIGABYTE GA-EP43-S3L

PROCESOR: INTEL CORE QUAD @8200

ZASILACZ: I-BOX 500W PFC

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GT130

PAMIĘĆ RAM: 2xDDR2 @GB 800 Mhz KINGSTON

Miałem taką samą sytuację na Asus P5B, z tym że u mnie zwykłe odłączenie zasilania dla pamięci EEPROM pomogło. W twoim przypadku proponuję wyciągnięcie baterii na dłuższy czas (kilka godzin) - tak do rana wystarczy, niektóre płyty potrzebują bowiem więcej czasu na pełne zresetowanie się. Jeśli nie pomoże, a miałem taką sytuacje i nie mogłem czekać - chodziło o szkolny PC, więc uruchomiłem komputer bez baterii na kilka sekund, następnie wyłączyłem z prądu i po włożeniu baterii komputer wstał na zresetowanych ustawieniach BIOS. Nie wiem czy to bezpieczny sposób, ale okazał się wtedy w pełni skuteczny (a nie chciał wstać po zbyt drastycznym ustawieniu timingów pamięci).

Zrobiłem tą drugą metodą i komputer teraz dostaje tylko tak jakby zapłonu - jeden ruch wiatrakiem i się wyłącza

Czyli płyta z jakiegoś powodu nie przyjęła BIOSu w nowej wersji, jak dla mnie zadanie dla serwisu - zaprogramować BIOS ponownie. Chyba że inni doradzą coś skutecznego.

A czy jest jakaś możliwość zrobienia tego samemu?

Tutaj podobny temat a7n8x-przywrocenie-bios-t514986.html#p3229119

Jeśli masz kopię zapasową może nią coś zdziałasz.

A do zaprogramowania konieczny jest programator i wymontowanie pamięci http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1560439.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1808414.html znalazłem rozwiązanie! dziękuję i pozdrawiam