Komputer włącza się do połowy

Witam, mój 2 komp(stacjonarny) zepsuł się. A odnośnie kiedy chcę go włączyć dochodzi do momentu kiedy ładuje się pasek i reset.(system Win XP home edition). Nie wiem co może się dziać już kiedyś miałem takie coś ale łatwo naprawiłem. Teraz próbowałem juz uruchomić w trybie awaryjnym(wgl we wszystkich trybach jakie są chyba możliwe (też się wyłącza)), zrobić formata z płyty ale nie wczytuje płyty… Myśle że to może być zasilacz a wy macie jakieś pomysły?

Sprawdź temp procka, może się resetować bo masz za wysoką temp, wtedy nie udaje się nic uruchomić, przynajmniej ja tak kiedyś miałem…

Włóż dysk instalacyjny i wybierz opcję naprawy. Podaj podzespoły.

Mówiłem ze nie da sie płyty odtworzyć wiec jak mam naprawić:) he a tem procka w normie jest… 50-55 stopni.

Włącz komputer i naciskaj ‘F8’ jak pojawi się lista trybów awaryjnych wybierz tryb ‘‘Wyłącz automatyczne uruchamianie po awarii’’ , w tym trybie komputer się już nie zrestartuje , ale za to pokaże się ‘‘BSOD’’ , czyli niebieski ekran z błędem , najlepiej zrób fotkę tego błędu i wstaw do tematu lub spisz kod błędu i nazwę pliku do którego się ten błąd odnosi , jeżeli takowy plik będzie tam podany.

Ustawiałeś w biosie bootowanie z cd-romu, bo nie widzę żebyś o tym wspominał? Komputer może Ci się resetować albo z winy ekranu śmierci(krytyczny vbłąd Windowsa), albo po prostu wykrzaczył Ci się Windows. Moja ciotka miała dokładnie to samo. Pamiętam, że dodatkowo zawieszał się instalator, to przeczyściłem zasilacz z kurzu(strasznie był zasyfiony, bo nie był otwierany 5 lat), i zrobiłem naprawę systemu. Naprawa nie pomogła, więc sformatowałem c: , wrzuciłem system od nowa i wszystko było już ok. Jeżeli ustawiałeś bootowanie z cd-romu, możesz jeszcze u kologi/sąsiada wrzucić instalator na pendrive’a i z niego zainstalować system. Poprzez google znajdziesz mnóstwo poradników jak to zrobić, wystarczy, ze wpiszesz np. frazę “instalacja XP z pendrive’a”.

tutaj daje link do zdjecia z bluescreenem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/719 … a3afa.html

Dodane 02.02.2011 (Śr) 13:34

a w biosie jest bootowanie z cd-romu :slight_smile: narazie z pendrive’a nie bd próbował, tylko jeszcze wyczyszczę go w środku :slight_smile:

Wszystko jasne… Miałem ten sam BSOD. Wymień taśmę sygnałową od dysku i powinno być ok. Ten samo problem może być powodem braku bootwania z cd, tak więc jemu też wymień taśmę i sprawdź, czy zabootuje. Jeżeli nie, wyczyść laser i spróbuj ponownie. Jeżeli to też nic nie da, sprawdź płytkę na innym napędzie. Jeżeli ruszy na innym, to napęd masz do wymiany…

dam znać jak rozwiąze ten problem i powiem co było:)