Komputer włącza się i się wyłącza, a potem sie restartuje

Witam wszystkich

Mam problem z moim kompem

A oto i on:

No wiec komputer niby sie uruchamia normalnie zaloguje sie itd. kilka sekund po zalogowaniu komputer się wyłącza i się restartuje cały czas, dopiero po odłączeniu z kontaktu cala ta operacja moze się powtórzyc…

Jak wejdę w BIOSA to tez się wyłączy po paru sekundach.

Dałem go do gościa i powiedział mi że płyta główna i procesor jest do wymiany…

Ale czy gdyby to było popsute to wogóle by sie włączył??

Czekam na wasze odpowiedzi…

Z góry DZIĘKUJE…

Jaka konfiguracja kompa? Wstępnie obstawiam zasilacz lub ram

Klient Cię raczej oszukał. Weź to od niego odbierz. Wymień zasilacz i po sprawie. Chyba że kondensatory na płycie głównej padły. Ale łatwo to sprawdzić. Na takim walcu na górze masz taki krzyżyk. Jeżeli na górze jest proste to znaczy że kondensator jest dobry, a jeżeli wypukły to spalony.

Miałem identyczną sytuację u kolegi. W jego przypadku poszły kondensatory. Tylko że u niego komputer odpalił jak mu się zachciało i wyłączał po ok 7 sekundach.

wiecie co no podłączałem swój zasilacz u brata i wszystko działało ok u niego…

Kompa mam juz u siebie…

Pomóżcie moze da sie coś zrobic?

Bo gosciu kazał mi juz skladać kase to mi złoży nowego;/ ale nie mam jak tak szybko kase zdobyc

Widać że ten twój “gościu” też nie ma kasy i próbuje od ciebie wyłudzić pieniądze. Skoro sprawdzałeś swój zasilacz u brata to nie mogłeś sprawdzić zasilacza brata u siebie ? Sprawdź to i sprawdź jak z tymi kondensatorami. Masz może jakieś karty rozszerzeń np.karta dźwiękowa, modem itd. .Mi przy popsutej karcie dźwiękowej komputer po zalogowaniu po kilku sekundach się zatrzymywał więc poodłaczaj to co masz tam wpięte i spróbuj.

Wiesz co jak tylko udaje mi się go uruchomić to jest dzwięk logowania…

A jeśli te kondensatorki to co wtedy?

To płyta do wymiany

co by oznaczało że gościu ma racje tak?..

cos czytałem o wymianie tego itd…

Zależy jaki to komp tak w ogóle. Jak jakiś stary to nie warto jak nowy to warto zmienić. Może podaj konfigurację tego sprzętu to ocenimy czy warto inwestować w ten sprzęt. Wrzuć jak możesz zdjęcia płyty głównej i zasilacza

taki sprzęt:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G33M-S2

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 1600 MHz (6 x 267)

Pamięć RAM Samsung M378T2953EZ3-CE6 (Dwie kosci po 1GB)

Karta Grafiki NVIDIA GeForce 8600 GT

ZASILACZ ENLIGHT 400W GPS-350CB-102 A

lukas2307 , od kiedy to pisze się “wyłańczać”. A może “wyłączać”? Proszę, wyedytuj swojego posta i popraw błędy w jego treści i tytule.

No hej słuchajcie sprawdziłem to czy sa one wypukłe itd. i wydaje mi sie że są w porządku…:slight_smile:

Dodane 14.07.2011 (Cz) 16:52

No i nikt nie potrafi mi w tym pomóc???

Dodane 12.10.2011 (Śr) 23:04

Temat do zamknięcia.!