Komputer włącza sie i wyłącza

(Komorka13) #1

Złożyłem nowego kompa czesci dopiero co wypakowane z pudełka i mam tai problem że komputer po 3-4 sec wyłącza się na na nie całą sekundę (0.2sec) ok. i tak w kółko  nawet głośnik systemowy nie daje znaku i ekran jest w stanie czuwania (żółta kontrolka) a jak się komp włącza powinna być zielona i nie wiem co może być tego przyczyną. ktoś ma jakieś pomysły ?

PS. przekładałem pamięci ram już a każdy możliwy sposób + resetowałem biosa (poprzez wyciągnice baterii z płyty głównej)

Specyfikacja komputera

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Płyta główna ASRock Z87M Extreme4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, mATX (Z87M Extreme4)

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S)

Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01

(Arasr3) #2

Między procesorem a radiatorem nałożyłeś pastę termoprzewodzącą?

CIACH.

Przestrzegam przed zabawami w moderatora. Jeżeli widzisz, że post/ temat narusza regulamin wystarczy to zgłosić.

rgabrysiak

(kliszka) #3

możesz wejść do ustawień BIOSU ?

(Komorka13) #4

nic nie mogę zrobić wiatraczki tylko chodzą jak podłączam monitor to nawet kontrolka na monitorze się nie zapala tylko monitor dalej w stanie ''czuwania,,  nawet nie ma tego charakterystycznego dźwięku jak się komputer włączy jedyne co słychać to bardzo cichutkie wiatraczki przez 4 sec potem na chwilkę przerwa i tak w kółko

(rgabrysiak) #5

Cześć,

Sprawdzałeś czy wszystko jest poprawnie podłączone?

(falcon89) #6

Czy nie pomyliłeś wtyczki 2x4 pin do zasilania procesora z wtyczką dodatkowego zasilania karty graficznej 6/8 pin?

(Komorka13) #7

Nawet nie raz podłączyłem kabel 24 pinowy i ten 8 pinowy koło procesora + do karty graficzne jedyne co mi w zasilaczu zostało to kable do dysków twardych, osobiście podejrzewam  ram.

Edit Up

podłączałem oba i ten 8 pinowy i  mam jeszcze 4+4 pinowy przy obu taka sama reakcja a od karty graficznej mam podpisane Pci-e i jest on 6+2

(falcon89) #8

Pytam się ponieważ były już na forum przypadki (z tego co pamiętam 2) błędnego podłączenia zasilania procesora i karty graficznej na tym zasilaczu.

Wyciągnij z komputera kartę graficzną, podłącz monitor pod płytę główną (zintegrowaną kartę graficzną) i spróbuj uruchomić komputer.

(kliszka) #9

wypnij grafikę , procesor ma zintegrowaną - jeszcze raz posprawdzaj wszystkie podpięcia płyty głównej / zasilacz . Odpal i zobacz

(falcon89) #10

Ten zasilacz ma tylko jedną wtyczkę dodatkowego zasilania procesora (jest to wtyk 2x 4 pin).

(Komorka13) #11

na zintegrowanej tak samo

Up

ja mam 4x4 i 8 nie mam 2x4

PS znalazłem głośniczek od płyty bo był odpięty i wydaje non stop 3 piknieca w czasie tych 4 sec pracy

Down

Nic nie pomaga to samo, jedynie z zależności w który slot wsadzam ram czas pracy komputera wydłuża się bądź skraca jednak komputer nie włącza się poprawnie

(kliszka) #12

uruchom jak powyżej ale tylko na pojedynczej kości pamięci RAM , w razie czego zamień - sprawdź obydwie

(mrFreeze) #13

Wydaje mi się, że problemem jest RAM spróbuj od kogoś pożyczyć jedną kość jakiś DDR3.

(Komorka13) #14

Można uznać za rozwiązane na 100% wina ramu ,znalazłem dźwiękowe kody biosu na stronie asrocka 3 dźwięki oznaczają brak pamięci ram znaczy że muszę zwrócić ram i kupić nowy