Komputer włącza się i zaraz wyłącza

Witam,

Posiadam komputer z Win XP, komputer cały czas działał do chwili spalenia się zasilacza. Został on wymieniony na nowy, nadal działał.

Od pewnego czasu komputer w ogole nie sie uruchamia - tzn. jest start i od razu wyłącza się, nic nie wyświetla się na monitorze.

Myślałem, że to wina procesora poniewaz po wyjęciu go z płyty, start był normalny - nie wyłączał sie po kilku sekundach.

Zakupiłem nowy, taki sam procesor i nadal to samo :frowning:

Jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam


procesor - Intel Core 2DUO 2.4Ghz

płyta - MSI MS-7507

k. graficzna - NVidia 8500GT, 1024MB DDR2

dysk systemowy - Samsung HD322H3 (320GB/7200rmp/16M)

RAM - GOODRAM DDR 2GB PC2 6400DIMM

zasilacz - IBOX DR-8400BTX 400W

Mi się tak robiło jak padała płyta głowna, ale głos oddaje kolegom :slight_smile:

Gdy zasilacz się spalił mógł uszkodzić np. płytę…

Zasilacz wymieniłeś na jaki?

Z tego co widać to i-box o ile chodzi o komputer zp odpisu, czyli bardzo słaby zasilacz. Proponowałbym pożyczyć jakiś markowy zasilacz od kolegi i dopiero sprawdzić. Jak będzie to samo to płyta padła.

Dzięki za pomoc,

Muszę w takim razie sprawdzic na innym zasilaczu. Rozumiem że nie ma to żadnego związku z tym że jeśli wyjmuję procesor i włączam to nie restartuje się chodzi “normalnie”, ale bez CPU, natomiast jeśli jest CPU to natychmiast się wyłącza…

Mówiłeś że kupiłeś 2 procesor więc maaało prawdopodobne abyś miał 2 procki uszkodzone…

Sprawdź na innym tylko markowym i dobrym zasilaczu…

możesz teraz też wyjąc baterie z płyty głównej na 5 minut i ponownie ją wsadzić (zresetujesz bios) może to pomoże ale mało prawdopodobne

To dlaczego jak wyjmę procesor to sie nie wyłącza? a jak jest to praktycznie natychmiast - cos jakby było zwarcie

No właśnie takie objawy może mieć uszkodzona płyta główna

ja miałęm cos podobnego, spróbuj wyjać baterie na płycie potrzymaj ja troche w dłoni zeby sie nagrzała i wsadz ja. Jeżeli komputer bedzie dłużej chodził to znaczy że bateria jest wyczerpana, ale u Ciebie pewnie padła pł.głowna

Jakby bateria była padnięta to by nie trzymała ustawień biosu.