Komputer wlacza sie tylko do Loading Operating System

Sytuacja wygladala tak, ostatnio po zainstalowaniu Nokia drive device, zaczalem mi komputer mega ciac, nie wiedzialem, czy razem z tym programem nie zainstalowalem wirusow, wiec odinstalowalem nokie i wszelkie pochodnie, komputer jednak nadal cial. No to wszdel w msconfig by sprawdzic czy nei ma czegos podejrzanego i widzialem jakies device i drive, z nieznanego zrodla, wiec pomyslem, ze to moze byc to… wiec to wylaczylem, a ich “dzialanie” mialobyc widoczne po nastepnym uruchomieniu komputera. Komputer wylaczalem, wyjechalem na pare dni, po powrocie zatrzymuje sie na " Loading operating system… " i nigdzie dalej sie nie wybiera (gasnie tez czerwona lampka pracy), pytanie moje jest bo podejrzewam, ze moglem wylaczyc sterowniki plyty glownej. Czy jest mozliwosc wlaczenia od nowa msconfigu - jakby, bez mojej ingerencji?

Powiem, ze wlaczanie w biosie Load Optimized Defaults nic nie daje, tak samo jak Load Fail-Safe Deafaults.

Dodatkowo zaskoczylo mnie pare rzeczy: oto moj “Standard CMOS Features”

IDE Channel 0 Master - SAMSUNG DVD-ROM SD-6

IDE Channel 0 Slave - SAMSUNG SV0602H

IDE Channel 2 Master - ST3250410AS

IDE Channel 3 Master - none

IDE Channel 4 Master - none

IDE Channel 5 Master - none

Drive A [NONE]

Floppy 3 Mode Support [Disabled]

Halt On - All, But Keyboard

Base Memory 640K

Extended Memeory 894M

I tutaj mam pytanie, bo moja plyta to GIGABYTE M68M-S2P i nie widze tego tutaj. A byc powinno - tak mi sie zdaje (NIE ZNAM SIE NA BIOSIE!). Dodatkowo czy Drive A i Floppy maja byc wylaczone?

Probawlem wlaczyc w trybie awaryjnym, ale nawet tego nei wiem jak zrobic bo mam tylko 4 mozliwosci po wlaczeniu kompa

-> del - bios

-> end - Q-Flash

-> f9 -> Xpress Recovery2 (po wejsciu pisze -> Please install Xpress Recovery2 from GIGABYTE CD Title. Press any key to continue

-> f12 - boot menu

Nie wiem jak mam tutaj wlaczyc system awaryjny, nie wiem tez czy to nie spowodowane jest moja wczesniejsza zabawa w msconfig, czy cos mi w komputerze poszlo (pare razy pojawil mi sie blue screen, chyba z 3-4 razy wciagu ostanich 4-5 m-cy).

Co moge zrobic, jak poradzic sobie z tym problemem, czekam na odpowiedz i porady, dziekuje serdecznie ErheM.

Pozdrawiam.

Tlumaczcie to, jak malemu glupiemu dziecku, gdyz moja wiedza o biosie siega tylko tego, co mam nacisnac by go wlaczyc.

Po włączeniu komputera wciśnij kilka razy F8

Polecam przeczytac caly post, f8 u mnie bynajmniej nie dziala.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

falcon89 , Ci bardzo dobrze napisał f8 ale masz naciskać po biosie kilka razy.

Obejrzyj film metoda druga.

erhem , poza tym o co prosił Cię kolega rgabrysiak , pamiętaj że na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Tego nie dam rady niestety zrobic, gdyz mam anglieska klawiature tutaj, a to laptop kolegi i nie chce mu nic zmeiniac, tyle dobrze, ze byl laskaw mi go pozyczyc.