Komputer włączany lampką

Wczoraj zauważyłem, że gdy wyłączam lampkę na biurku włącza mi się komputer. Lampka jest podpięta do tej samej listwy.

Pytanie, czy to bezpieczne?

 

//Ja to mam problemy xd.

Sprawdź proszę, czy komputer włącza się też po odłączeniu/podłączeniu kabla zasilającego do zasilacza (nie pstryszkiem na zasilaczu, tylko wyciagnij kabel/wsadź.

Ten komputer jest całkiem off czy hibernacja ? Uśpienie ?

Komputer całkiem off. Odpinanie kabla i podpinanie z powrotem nie nic nie powoduje.

a sprawdź czy czasem w bios nie masz włączone Wake on Lan

dodatkowo w bios restore ac power loss

 

Tylko te 2 funkcje potrafią włączyć nie zagłębiając się możliwość uszkodzenia sprzętu.

Gdzie mogę to znaleźć? Mam płytę ASRock Z87 PRO4. Nie zrozumiałem, o co ci chodzi z możliwością uszkodzenia sprzętu? Jest możliwość, czy chodzi o te funkcje?

Obie funkcje są ustawiane w bios

Wake on Lan - budzenie (uruchamiane ) komputera przez sieć lan

restore ac power loss - uruchamianie komputera po zaniku zasilania z sieci.

 

W obydwu przypadkach, przepięcie generowane przez włącznik lampki może (nie powinien) wygenerować uruchomienie.

 

Jeśli chodzi o uszkodzenie, to jest minimalna szansa, że przepięcie wpływa na zasilacz (kiepski lub uszkodzony) i tez powoduje to załączenie.

Jeszcze nie sprawdzałem, ale pierwszą bym odrzucił, ponieważ nie widzę żadnej zbieżności zasilania z Lanem.

 

Zasilacz od Corsair, ma mniej niż miesiąc. Działa sprawnie, choć zauważyłem, że czasem trochę zajmuje mu start.