Komputer wolno działa

Hej, zrobiłem ostatnio upgrade komputera ( kupiłem płytę główną H110-K, procesor Intel i-3 6100 3.70 GHz i ram 8 GB DDR4 od HyperX ) i komputer chodzi o wiele gorzej niż było przedtem. Głośny jak kosiarka, muli tak że gdy pierwszy raz go odpaliłem po re-installu to ikony na pulpicie ładowały się 30 sek., niektóre gry odpalają się w systemie 32 ( niektóre nawet w ogóle) a przez to gry są jakieś upośledzone mimo że mam 64 bitowy. Ktoś może mi powiedzieć co jest tego skutkiem ? Dodam ( jeśli ma to znaczenie ) to mam zasilacz 450W.

Rozumiem że system postawiłeś na nowo, a później wgrałeś wszystkie potrzebne sterowniki.

1 polubienie

Po wymianie warto zrobić aktualizacje biosu do najnowszej wersji,jeśli nie przeinstalowałeś systemu i jedziesz na tym przed modernizacji to tam masz pozostałości po starych sterownikach i wszystkim co pozostało po starej płycie głównej,instalowałeś wszystki sterowniki dostarczone do zestawu z płyty cd tj.sterowniki do chipsetu,sata itd.Pasowało by zrobić format dysku np.programem GParted i postawić system od nowa instalując wszystkie sterowniki z dołączonej płyty cd.Ten chałas to z wentylatora od procesora(być może potrzeba wymienić chłodzenie albo sprawdzić mocowanie) czy może z zasilacza.

1 polubienie

Zrobiłem format. Wszystkie sterowniki były zainstalowane ( ogólnie komputer zaniosłem do serwisu żeby to wszystko złożyli i zainstalowali stery ) choć nie mam w ogóle panela audio mimo tego że powinien być, a na początku gdy odpaliłem komputer ( jak mówiłem ikonki załadowały się dopiero po czasie ) w ogóle dźwięku nie było, więc chciałem sprawdzić czy wszystko zainstalowali dobrze i włożyłem stery od płyty głównej i komputer jej w ogóle nie czytał ( prosił o włożenie płyty do napędu ).

Napisałem że zrobiłem re-install systemu, a stery niby były wgrane, ale audio miało problemy ( brak panelu, i na początku dźwięku w ogóle nie było, musiałem ściągać stery z internetu bo komputer nie czytał płyty sterowników )

To ma znaczenie, bo wyeksploatowany zwykły zasilacz 450W, to jego efektywność jest na poziomie 240W - 280W.
Gdyby to był jakiś zasilacz z certyfikatem, to rozumiałbym, że trzyma 350W - 380W - wtedy rozumiałbym zapewnienie zasilania i3 i granie jako takie.
Do tego stare wentylatory potrafią być nieprzyjemnie głośne.
Napisz, jaki masz zasilacz?

1 polubienie

Może wszystkie sterowniki nie zostały zainstalowane,w menadże urządzeń nie masz żółtych wykrzykników.

1 polubienie

Możliwe, bo jak mówiłem nie da się zainstalować tych sterów normalnie ( z napędu nie czyta ) tylko poprzez przerzucenie instalatora na pendirve i potem podłączenie go do komputera.

Sprawdź w końcu czy menadżer urządzeń nie pokazuje jakichś wykrzykników, czy pytajników.

1 polubienie

Nie wiem czy to wiatraki albo co innego, ale komputer wyje a nie tylko głośno chodzi. A apropo zasilacza, da się go sprawdzić nie rozkładając komputera?

W menadżerze wszystko jest ok.

Najlepiej by pasowało rozkręcić i zobaczyć co faktycznie robi taki chałas skoro nie jesteś pewien czy to zasilacz czy chłodzenie procesora.

U mnie też zawył zasilacz tracer 450W. Zmieniłem go 8 lat temu na fortrona 360 bronze i chodzi cicho do dzisiaj. Niecale 2 lata temu wymieniłem mu wentylator na cichy, podpiąłem do płyty i jest cichy i stabilny.
Powód wycia mojego starego zasilacza? A avira blokowała jakieś sterowniki. Odinstalowałem avirę i wycie cichło w trakcie odinstalowania, aż do normalnej głośności tracera, który notabene rywalizował z głośną lodówką. Stąd zaraz sklep i inwestycja w fortrona, do tego zmieniłem cooler. A swoją drogą, lodówkę w przedpokoju mam też cichutką.
Podaj markę zasilacza.

Pytanie, czy to wina zasilacza gdy nawet sam system chodzi bardzo wolno ( wyłącza i włącza się bardzo długo)?

Może żywot dysku twardego dobiega końca?.

1 polubienie

Rok temu go kupowałem.

System masz orginalny bo miałem kiedyś przypadek że komputer był aktywowany jakimś aktywatorem który miał trojana i ogólnie komputer strasznie mulił,skan Malwerabytes Anti-Malware usuną zagrożenie,zobacz wpisując msconfig co uruchamia się(zakładka uruchamianie),mogą uruchamiać się niepotrzebnie programy które nie muszą startować wraz z systemem.

Ja bym stawiał na dysk twardy, zrób jakiś skan dysku, by sprawdzić jego stan lub po prostu pobierz jakiś program do sprawdzenia jego stanu poprzez SMART.

Możliwe, bo jak mówiłem oddawałem komputer do serwisu. Zrobię sam format, i zobaczę co będzie.

Ten serwis to chyba coś nie tak-komputer nie powinien się tak zachowywać po wizycie w serwisie(napęd optyczny nie czyta płyty cd itd.).Sprawdz jeszcze czy masz najnowszą wersje biosu.