Komputer wolno i głośno chodzi

Witajcie.

Mam taki problem ponieważ :

Mam windows Xp Media center 2005

sprzęt:

Intel core 2 duo 2.44 , 2GB ram ddr2 , karta graficzna nvidia geforce 8600GT 256mb DDR3

Mój problem polega na tym ze ostatnimi czasy zauwazylem ze jak próboje otworzyc program typu Word albo Gadu-Gadu , word włącza sie ponad 2 minuty a Gadu-Gadu podobnie … skanowałem kompa Kasperskym 6.0.621 , caly system i zero wirusa.

Nie wiem co sie z tym komputerem dzieje , niedawno kupiony ( ma troche mniej niz rok ) niedawno też ram dokupiłem , na programie Everest pokazuje mi ze mam 1300mb wolnej pamięci Ram.

Prosze o szybką pomoc.

Pozdrawiam

Ps : Zauwazyłem też ze wszystkie strony w których dotychczas mnie automatycznie logowalo typu ( http://www.plemiona.pl ) róznorakie forum , nie loguje mnie automatycznie , nawet po zaznaczeniu wielokrotnie " Loguj automatycznie … " , zamówiłem sobie na allegro Sprężone powietrze firmy Emtec , to może pomoże to coś …

Proszę nazwać temat konkretnie.

1.Pousuwaj zbędne programy.

2.Przeczyść rejestr i HDD programem CCleaner.

3.Wykonaj defragmentację dysku.

4.Od ilu lat nie robiłeś formatu dysku ?

Wlasnie skonczyla mi sie licencja w programie Kaspersky Anty-Wirus , od tego czasu mi strasznie muli kompa , odinstalowalem kaspa ! Cud , wszystko dziala normalnie , to chyba wina licencji , jednak nie mam klucza by zarejestrować go spowrotem:/

mar147 , proszę darować sobie takie nieprzemyślane posty. Kosz.