Komputer wyłącza się gdy podpinam do zintegrowanej kraty graficznej drugą

Witam,

Czy spotkał się ktoś z takim problemem:

Po odpaleniu komputera przy podłączonej tylko zintegrowanej grafice wszystko działa. Kiedy podłączam druga kartę graficzna r9 270x oc to zarówno przy ustawieniu w biosie zintegrowanej czy dodatkowej karty graficznej jako domyślna komputer po odpaleniu pokazuje tylko czarny ekran. Jak myślicie, zasilacz nei daje rady czy karta graficzna poszła sie … ?

Przez 2 lata było ok, nagle taki problem. Jestem po formacie i nadal nic.

Więcej szczegółów odnośnie parametrów, proszę podać.
Wina może leżeć zarówno po stronie karty graficznej, jak i zasilacza.
Możliwe też jest uszkodzenie slotu na kartę graficzną, ale to mniej prawdopodobne.

W jakich okolicznościach karta przestała działać? Z dnia na dzień, czy po operacji czyszczenia komputera?
Jaki jest stan kondensatorów na płycie głównej? Czy coś jest spuchnięte lub rozlane?

Ciężkie pytania, aż tak zaawansowanym użytkownikiem nie jestem. Wszystko co wiem to:

  1. Podczas gry w cs go zablokował się ekran wyskoczyły brązowe paski, reset nie działał. Musiałem odłączyć komputer od zasilania. Później to samo i już się nie włączył.
  2. Przeinstalowałem po tym windowsa. Pulpit się odpalił po kilku minutach czarny ekran i już się nie włącza na tej karcie graficznej.
  3. Płyta główna p5n-d zasilacz 600W

Kartę graficzną rozkręciłem nic nie jest spuchnięte/ rozlane. Wszystko wygląda normalnie :frowning:

Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległa karta graficzna.
Najlepszym sposobem na potwierdzenie tego będzie przełożenie Twojej karty do innego komputera, albo zamontowanie innej karty w Twoim komputerze.

Dokładnie. Ta seria radeonów jest dość awaryjna, część egzemplarzy wymaga podniesienia napięcia zasilającego aby pracować stabilnie.

Okazało się, że slot padł. Niestety kupiłem już drugą grafę zamiast sprawdzić w drugim slocie na płycie głównej ehh…

Jednak to coś głębszego nadal wywala to samo. W grze dziwne brązowe paski potem czarny monitor. Reset nie działa.

Zasilacz czy płyta główna ? Może RAM ?

Wygląda na kartę grafiki, że umiera? sprawdź ją na innym kompie?

Ale może i płyta, zasilacz? ale zacznij od sprawdzenia karty grafiki.

Tak, już karta wymieniona i nadal to samo :confused: