Komputer wyłącza sie po 60 sekundach

Witam piszę posta na prośbę kolegi.

Komputer wyłącza mi się po 60 sekundach. Czy jest to wirus i jest na to patch ? Mowa o kompuerze z XP

bez żadnego komunikatu?

łatki z WU ściągnięte wszystkie?

http://www.4un.pl/forum/viewtopic.php?t=1331

Pewnie bez SP2.

Wyłącz automatyczne wyłączanie kompa po awarii ( czy jakoś tak )

Oryginał?

moze wiatrak się nie kręci

przeskanuj jakimś antywirusem, bo nie można wykluczyć, że jakiś syf tak bardzo spowalnia wyłączanie :wink:

Wyjmij dysk z komputera co wyłącza się po 60 sekundach. Podłącz do zdrowego komutera i przeskanuj dysk dobrym programem antywirusowym. UWAGA! Nie uruchamiaj żadnych plików na skanowanym dysku bo może dojść do zarażenia komputera.

Komp bez SP2. Kolega nie ma możliwości wyjęcia dysku i włożenia do innego komputera (ja używam laptopa i nie mam możliwości podłączenia dysku).

Mogę mu jedynie nagrać na płytkę jakąś łatke i zainstalować. Jest coś w tym sylu ?

Aha i bardzo zamula internet prawie w ogole nie chodzi ! Prosze o pomoc

Masz zainstalowane programy, które bardzo obciążają łącze internetowe ? Jaki masz internet ?

I pewnie bez aktualizacji łatek Windowsa.

Według mnie to Sasser , a co zrobić to wyżej podałem Ci linka.

Dla pewności:

Wyskakuje okienko z licznikiem odliczającym 60 sekund ??

Co jest napisane w tym komunikacie ??

Złączono Posta : 13.10.2007 (Sob) 11:03

Co ma internet do restartującego komputera po 60 sekundach ?? :o

Chyba tylko to że robal wlazł przez niego :lol:

Unga Unga tak bez łatek od Windowsa. A jest jakiś konkretny sposób i dobry na pozbycie się ego Sasser’a ?? Bo na tej stronie co podałeś każdy jest madry i podaje swój sposób. Mnie interesuja konkrety

P.S. A jakbym zainstalował Service Packa 2 na jego kompie to by nie było już tego virusa ?

Program do usuwania Sassera możesz ściągnąć z tej strony -------------> http://www.microsoft.com/downloads/deta … b8eb148356

Sprawdz, czy komp sie nie przegrzewa. Ja mialem kiedys podobna sytuacje wlasnie przez temperature.

Tak, i zawsze komp restartował Ci się po 60 sekundach :evil:

A na przyszłość zrób integrację Windowsa XP z SP2 , a już niedługo z SP3 i dopiero takiego Wina instaluj po formacie. I obowiązkowo wszystkie aktualizacje.

Jakbyś miał Win Xp SP2 to żadem sasser czy blaster by Ci nie wlazł na kompa.