Komputer wyłacza sie po formacie i aktualizacji Biosa

Więc tak właśnie zmierzyłem napięcia miernikiem nie programami i co ciekawe napięcia okazały się prawidłowe…

3,3V - 3.3V

12V- 11,85V

5V - 5,06V

Komputer się co chwila wyłącza więc nie mam możliwości sprawdzenia ramu programem co radzisz? Dalej starać się o podłączenie innego zasilacza?

Żeby nie było pisze z laptopa nie z zepsutego kompa

Sorry za głupie pytanie ale nie chce mi się wracać do I strony tego tematu.

Komputer jest nowy? Może jeszcze na gwarancji nie daj Boże? :wink:

nie jest nowy gdyby takowy był nie siedziałbym tu ;p

No dobra, dobra, nie oburzaj się. :wink:

A co z temperaturami? Są ok?

Może coś z HDD się sypie?

Szkoda, że nie masz jak przeskanować w poszukiwaniu Bad Sectorów i uszkodzeń RAM-u.

Spróbuj odciążyć zasilacz. Odłącz napęd DVD, czytnik kart/stacje dyskietek czy co tam masz, podświetlenia na obudowie itp.

Podkręcałeś kompa?

Temperatura byla 40 stopni systemu i 43 procesora, nie podkrecalem komputera. a gdy odlaczylem dvd to komputer nie chail sie uruchomic pomyslalem tez o tym

W BIOS-ie masz ustawione bootowanie z CD względnie DVD i to pewnie dlatego.

Przestaw na HDD i spróbuj z odłączonym napędem.

heh trafne spostrzeżenie aż mi glupio ;p narazie udało mi się odplaić go i robie test ramu jestem na 30% może się uda jeżeli się wyłaczy spróbuje odciążyć zasilacz

Dodane 18.08.2010 (Śr) 23:22

przy 30% wyskoczyło juz 16 błedów każdy z dopisem “Mem Test has detected that your computer cannot accurately store data in RAM”

Czyli mamy winowajce.

Robiłeś to na jednej kości czy na wszystkich zainstalowanych jakie masz w komputerze?

Mam nadzieje, że na jednej… :wink:

Ale zasilacz w każdym razie, także możesz, spróbować podmienić (najpierw na jakiś pożyczony, ale inny niż masz, a dopiero potem, jak będzie się dobrze sprawował kupić taki sam jak pożyczony). :wink:

zrobilem kolejno na 1 i 2 kości i to samo dziwne nie zdażyło mi się nigdy zepsuć 2 kości naraz heh a o tym zasilaczu to też myślałem, ale boje się że zakupie ten sprzęt a okaże się co innego. I jeszcze jedno pytanie mam te przeglądarki i programy zamykały mi się od ramu? Czasem bo wyłaczeniu komputera wyskakiwały mi błedy ATI CATALYST, ponadto przy właczaniu po takim resecie niekiedy wyskakiwały mi różne kolory jakby tęcza na monitorze czy z grafiką też może być coś nie tak?

Dodane 19.08.2010 (Cz) 13:16

Ja się boje, że ten zasilacz padł i uszkodził mi RAM i coś jeszcze. Mogło tak być?

Dodane 19.08.2010 (Cz) 18:59

Podłączylem ram kolegi odpaliłem memory test i wyskoczyło kilkanascie bledow na samym starcie a ram jest w 100% sprawny i o co tu chodzi?:o

Skoro pożyczyłeś od kolegi RAM, to pożycz i zasilacz. Jeśli po podłączeniu innego zasilacza problem nie zniknie, to wtedy pomyślimy co dalej.

Spotkałem się z przypadkiem gdy błędy ramu wyskakiwały przez zasilacz. Po wymianie już nie było błędów.

Podłączyłem nowy zasilacz i pochodzil 4 h i to samo wyłączył się gdy chcialem uruchomić powtarzało się wszystko po formacie nowy blue screen stop 0x0000007E , i czasem przy kopiowaniu plików podczas instalacji “nie można skopiować pliku ~~.sys za każdym razem innego”

Badsektory możesz sprawdzić programem MHDD

tutaj masz instrukcje : http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html