Komputer wyłącza się po kilku/kilkunastu sekundach

Witam, mam taki problem z moim komputerem że po włączeniu sam się wyłącza po kilkunastu sekundach, im więcej razy próbuję włączyć go to on jeszcze szybciej się wyłącza czasami nawet 2-3 sekundy po wciśnięciu przycisku “POWER”. Problem zaczął się wczoraj, podczas gry komputer się wyłączał tak po 15-30 minutach, teraz wyłącza się szybciej. Od kilku miesięcy zaczęły się też lekkie lagi w grach tak jak by komputer już nie dawał rady mimo zalecanych wymagań do gier. Czytałem na kilku forach że może to być problem z zasilaczem lub z wirusami. 

A więc mój sprzęt to:

 

Windows 7 Ultimate 32-bit

Grafika: GeForce 210 (1GB, DDR3)

Ram: 2GB (Jedna kostka)

Dysk: 500GB SAMSUNG

Zasilacz: FEEL 1 500W MODECOM (Tyle z niego wyczytałem)

Płyta główna: ASRock G41M-VS3 R2.0

 

Jeżeli coś jeszcze potrzeba to proszę pisać.

 

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!

 

To nie wirusy, to sprzęt?

 

 

Możliwości:

 

  • coś się przegrzewa CPU, karta,inne  - konserwacja i sprawdź

  • padł zasilacz

  • płyta

  • karta grafiki

  • dysk

  • inne

Jeśli występują restarty sprzętu sprawdził bym temperaturę procka

Komputer po pewnym czasie się wyłącza poprostu.

 

Myślę że to przez brak pasty termoprzewodzącej której między procesorem a radiatorem nie ma od jakiś 1-2 lat, ale z tego co sprawdzałem to temperatury były chyba okej. Za kilka dni kupię pastę i sprawdzę czy się coś poprawi. A poza tym może coś innego?

Wszystko masz napisane.

Sprawdź napięcia na zasilaczu.

Jak to zrobić?

 

I co do zasilacza to jaki mam kupić?

Na razie sprawdź go na innym zasilaczu firmowym minimum 400/450W.

 

Ale najpierw konserwacja, świeża pasta na CPU i temperatury.

 

Jak coś polecany:

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Zasilacza nie mam ale postaram się od kolegi pożyczyć, a co do pasty to na dniach kupię i sprawdzę czy są jakieś zmiany. Jak coś to będę tutaj informował o zmianach. 

A wiecie może jak sprawdzić czy ten zasilacz na pewno nie działa?? Bo jak kupie nowy zasilacz a się okaże że to coś innego to będzie kupa.

Ależ wszystko masz napisane:

 

  • temperatury

  • test na innym zasilaczu

 

Ileż razy można pisać to samo?

Podłączyłem sam zasilacz żeby sprawdzić czy się wyłączy. Nie wiem czy to dobrze ale jak podłączyłem sam zasilacz to działał i się nie wyłączał. Czyli że zasilacz jest dobry? Podłączyłem jeszcze do niego stacje dysków oraz twardy dysk aby go trochę obciążyć i nic się nie zmieniło nadal działał, co do napięcia to nie chce mi się tego na chwile obecną sprawdzać ale wydaje mi się że jest okej.

Jak już zmienisz pastę a temperatura nadal będzie wysoka proponuje zainwestować w dobry radiator

Paste zmieniłem ale przy zakładaniu radiatora te plastikowe zatrzaski popękały wszystkie. Zamówiłem dzisiaj taki sam nowy radiator. 

Daj znać jak to działa swoja drogą można było kupić coś lepszego skoro tamten się grzał

Radiator przyszedł godzine temu, wszystko zamontowałem i odpaliłem kompa. Na początku doszło do 62*C ale wiadomo bo nowa pasta i ona działa maxymalnie po jakimś czasie dopiero. Ale widzę już zmiany bo spada temperatura. Oto screen z 2 minut temu 

mpxdHkX.png

 

Teraz wszystko spadło o jakieś 5*C. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.