Komputer wyłącza się po nieużywaniu

Witam . Ostatnio zaopatrzyłam się w nowy komputer z biosem award modular bios v6.00pg . Postanowiłam zostawić go na noc odpalonego , ale jak wstałam jakość po 2 godzinach zobaczyłam , że jest wyłączony . Włączyłam go z powrotem i poszłam dalej spać . Rano wstałam i znów był wyłączony . Czy trzeba jakoś ustawić to w biosie czy jest inna przyczyna tego, że się wyłącza?

Może w systemie masz gdzieś przestawione, że po x czasu sam się wyłącza?

A wiesz może , gdzie to sprawdzić? Mam windowsa 7 .

Jeżeli dobrze myślę to znajdziesz to w Panel sterowania -> Widok według: Duże ikony (prawy górny róg) -> opcje zasilania i po prawej stronie na pasku na samym dole (przynajmniej u mnie :P) masz opcję “Zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia” i tam zmieniasz na “nigdy” :slight_smile:

Witam. Miałem coś podobnego i w Panelu Sterowania w “Opcji zasilania” w zakładce “Wybierz moment wyłączenia ekranu” …wybrałem dwa razy …“Nigdy” i Zapisz zmiany , no i mam spokój . Pozdrawiam

Ale moment wyłączania ekranu a wyłączania komputera (przejścia w tryb hibernacji) to co innego…

Bo tu Ci się tylko monitor “zgasi” a przy drugiej opcji komputer wstrzymuje wszystkie programy i wszelkie działania i przechodzi w tryb oszczędzania energii - czyli po prostu się hibernuje…

Przy standardowych ustawieniach windows 7 przechodzi w tryb uśpienia po 30 min.

Zaraz spróbuję i zobaczymy czy zadziała :slight_smile: . Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Edit: Działa! Dzięki wielkie jeszcze raz ;*