Komputer wyłącza się po około 2 minutach od zalogowania


(Excumation) #1

Witam was wszystkich, brat postanowił troszeczke przeczyścic moj komputer i niestety teraz po około 2 minutach od uruchomienia zaraz po zalogowaniu komputer wyłącza sie całkowicie i tak za każdym razem. Co może byc tego przyczyną? Dodam, że podczas czyszczenia odpinane byly niektore podzespoły ale wiatraczki kręcą sie po uruchomieniu. Proszę o szybko pomoc :frowning:

 

edit//

wyjęty był wiatrak od procesora czy to przez to? czy muszę wymienic paste przewodzącą?


(Atronics) #2

no jak zdejmowałeś chłodzenie procesora to raczej teraz wskazane by było nałożenie nowej pasty.


(Michał_misiek) #3

Radiator od procesora pewnie nie dolega, nie jest zapięty tak jak być powinno. Sprawdź. 

dodatkowo pasta termoprzewodząca do wymiany jak najbardziej. 


(Excumation) #4

http://img07.staticclassifieds.com/images_tablicapl/180953885_2_644x461_dysk-twardy-seagate-barracuda-7200-80gb-8mb-cache-sata-35-dodaj-zdjecia.jpg

 

A jezeli mam w dysku własnie 3 takie wejscia to czy mam podlaczyc te dwa pierwsze czy wszystkie 3? pozdrawiam 


(ADR1991) #5

Te dwa z lewej.


(MacGregor) #6

To są tylko  dwa  złącza i musisz podłączyć pierwsze. Chociaż w laptopie nie ma innej możliwości bo w kieszeni jest tylko złącze SATA


(Excumation) #7

dobra wymienilem paste i teraz juz sie nie wyłącza ale temperatura na rdzeniu 1 i rdzeniu 2 siega okolo 90 stopni :frowning: co jest nie tak? ponizej speedfan  e39375c417ead.png


(ADR1991) #8

Sprawdź temperatury jakimś innym programem, np. HWMonitor. Jeśli w innym programie również odczytasz tak wysokie temp. to być może źle zamontowałeś chłodzenie na CPU przy wymianie pasty, albo za dużo\mało jej dałeś lub słabej jakości ona jest.


(MacGregor) #9

Tak jak powiedział kolega. Prawdopodobnie dałeś za dużo pasty. (błąd każdego kto uważa że to ona zbija temperatury). Głównym i jedynym zadaniem pasty termo-przewodzącej jest zniwelowanie nierówności między radiatorem a przewodnikiem ciepła na APU/GPU w których gromadzi się powietrze a to skutkuje brakiem przepływu ciepła. Ilość pasty powinna być możliwe jak najmniejsza i najlepiej jest ją nakładać stopniowo dawkując, jednocześnie sprawdzając poprzez chwilowe zamontowanie radiatora na swoje miejsce czy pokryła całą powierzchnie między wymienionymi elementami.

 

Podaj też rodzaj procesora. Możliwe że to są normalne temperatury tego właśnie modelu.


(Atronics) #10

a Ty tę poprzednią wytarłeś z procesora przed nałożeniem nowej ?

Dodatkowo jaka to pasta ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=ulM5qOCbNHU

tutaj masz o nakładaniu


(MacGregor) #11

Nie polecam filmiku. Autor  nie ma pojęcia co tak na prawdę robi a w dodatku psuje sobie sprzęt.

 

Po pierwsze. “wyrywanie” przyklejonego radiatora to najgorsze co można zrobić. W najlepszym przypadku uszkodzisz procesor. W najgorszym zepsujesz całą podstawkę a co za tym idzie płytę główną.

 

Po drugie. Robienie testów na świeżo założonej paście są nic nie warte. Pasta termo-przewodząca zyskuje swoje pełne właściwości dopiero po kilkunastu dniach kiedy się wygrzeje i utlenią się wszystkie rozpuszczalniki.

 

Po trzecie. Nakładanie pasty woła o pomstę do nieba (polecam zapoznać się z moim poprzednim postem).


(Stary Yeti) #12

Trochę już grzebię w sprzęcie i jedyne, co mam do dodania to sugestia - posłuchajcie MacGregora.

Pod tym, co napisał, podpisał bym się obiema rękami - nawet z zamkniętymi oczami


(Atronics) #13

Check

napisz jaka była to pasta i jak ją wymieniłeś ?

 

są pasty które nie wymagają żadnego wygrzewania, a filmik miał pokazać tylko  jaka jest różnica w danym sposobie nakładania .

 

Z uwagami piszcie do autora filmiku.


(MacGregor) #14

Kłopot w tym że przedstawione sposoby i ich prezentacja jest także zła. A uwag nie piszę do autora tylko ciebie po jako poradę podałeś filmik który może tylko przysporzyć jeszcze więcej kłopotów ze sprzętem. Poza tym oceniam twoją poradę a że swoją opinie wyraziłeś jako film osób trzecich mój komentarz opieram na jego podstawie.