Komputer wyłącza się po sekundzie

(Osimaru) #1

Witam.

Wczoraj pojawił się problem z komputerem. Włączył się na momencik, następnie wyłączył i już nie dał się odpalić - w ogóle nie było zasilania. Myślałem, że to przez zasilacz, niestety po podłączeniu zastępczego włącza się na sekundę i pada. Wentylatory się kręcą normalnie, próbowałem też podłączyć niezbędne minimum tak jak radzono mi w poprzednim temacie, czyli wtyczkę 24pin, 4pin do płyty głównej przy cpu oraz głośniczek.

Co może być powodem, jeśli to nie zasilacz? Gniazda na mobo?

(Thepiotreg) #2

Prawdopodobnie mobo, ostatnio dostałem starą płyte z p4 (775) od wujka, działo się to samo, sprawdzałem procek na moim kompie bo też mam 775 (allllllleeeee laaaaagiiiiii byyyyyyyłłłłłłłłyyyyy) wsadziłem mój, też nie działało, zasilacz podłączałem mój więc był ok na 100%, wentylatory kręciły się normalnie, ale nie było ani piknięcia ani obrazu.

(Osimaru) #3

Pytanie tylko co dokładnie jest z mobo, czy da radę coś z nią zrobić czy trzeba kupić nową?

(CrisPL) #4

Z taką płytą nic nie zrobisz. Musisz niestety poszukać nowej. A czasem kondensatory nie są spuchnięte?

(Osimaru) #5

Dwa średniej wielkości wydają się spuchnięte i jeden malutki. Jest szansa, że to coś innego jest przyczyną problemu czy to raczej na pewno płyta główna?

@up

W jaki sposób mogę się upewnić, że to płyta? Nie chciałbym mieć przykrej niespodzianki jak zamówie a wymiana nic nie da.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

(kliszka) #6

jak są spuchnięte to na bank płyta jest do wymiany.

(Ja$) #7

...niekoniecznie, można wymienić kondensatory, koszt ich jest "groszowy".

Przeczytaj te wątki może w nich znajdziesz odpowiedź: 

problem-zalaczeniem-komputera-t532496.html?hilit=kondensatory

plyta-glowna-spuchniete-kondesatory-t529428.html?hilit=kondensatory

czesty-problem-uruchomieniem-komputera-t516572.html?hilit=kondensatory

(Osimaru) #8

Skuszę się chyba jednak na wymianę - myślę nad tą płytą:

http://allegro.pl/asrock-960gc-gs-fx-am2-am3-am3-ddr2-ddr3-szybko-i3806586989.html

Nie wiecie czy będzie tu pasowało boxowe chłodzenie od AM2 (Athlon x2 64)?

(JNJN) #9

Raczej nie powinno być problemu.

(Osimaru) #10

To dzisiaj zamawiam. Jest zintegrowana grafika, zasilacz mam drugi Modecom 350W. Myślę, że powinien wystarczyć do tego zestawu.