Komputer wyłącza się po sekundzie

Witam.

 

Wczoraj pojawił się problem z komputerem. Włączył się na momencik, następnie wyłączył i już nie dał się odpalić - w ogóle nie było zasilania. Myślałem, że to przez zasilacz, niestety po podłączeniu zastępczego włącza się na sekundę i pada. Wentylatory się kręcą normalnie, próbowałem też podłączyć niezbędne minimum tak jak radzono mi w poprzednim temacie, czyli wtyczkę 24pin, 4pin do płyty głównej przy cpu oraz głośniczek.

 

Co może być powodem, jeśli to nie zasilacz? Gniazda na mobo?

Prawdopodobnie mobo, ostatnio dostałem starą płyte z p4 (775) od wujka, działo się to samo, sprawdzałem procek na moim kompie bo też mam 775 (allllllleeeee laaaaagiiiiii byyyyyyyłłłłłłłłyyyyy) wsadziłem mój, też nie działało, zasilacz podłączałem mój więc był ok na 100%, wentylatory kręciły się normalnie, ale nie było ani piknięcia ani obrazu.

Pytanie tylko co dokładnie jest z mobo, czy da radę coś z nią zrobić czy trzeba kupić nową?

Z taką płytą nic nie zrobisz. Musisz niestety poszukać nowej. A czasem kondensatory nie są spuchnięte?

Dwa średniej wielkości wydają się spuchnięte i jeden malutki. Jest szansa, że to coś innego jest przyczyną problemu czy to raczej na pewno płyta główna?

@up

W jaki sposób mogę się upewnić, że to płyta? Nie chciałbym mieć przykrej niespodzianki jak zamówie a wymiana nic nie da.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

jak są spuchnięte to na bank płyta jest do wymiany.

…niekoniecznie, można wymienić kondensatory, koszt ich jest “groszowy”.

Przeczytaj te wątki może w nich znajdziesz odpowiedź: 

problem-zalaczeniem-komputera-t532496.html?hilit=kondensatory

plyta-glowna-spuchniete-kondesatory-t529428.html?hilit=kondensatory

czesty-problem-uruchomieniem-komputera-t516572.html?hilit=kondensatory

Skuszę się chyba jednak na wymianę - myślę nad tą płytą:

 

http://allegro.pl/asrock-960gc-gs-fx-am2-am3-am3-ddr2-ddr3-szybko-i3806586989.html

 

Nie wiecie czy będzie tu pasowało boxowe chłodzenie od AM2 (Athlon x2 64)?

 

Raczej nie powinno być problemu.

To dzisiaj zamawiam. Jest zintegrowana grafika, zasilacz mam drugi Modecom 350W. Myślę, że powinien wystarczyć do tego zestawu.