Komputer wyłącza się po wciśnięciu klawisza "j"

(Zwiru666) #1

Taki oto problem jest jak w temacie napisane. Czy jest jakiś skrót klawiaturowy, który mógłby doprowadzić do takiej sytuacji przypadkowo wciśnięty ? Czy co ? System XP

(Eleks) #2

Witaj!

Oczywiście, że jest to możliwe.

Wystarczy, że pod daną sekwencję przycisków bądź przycisk masz przypisane konkretną operacje systemu. Wiele programów umożliwia utworzenie takich skrótów klawiszowych. Najprościej będzie, jeśli uruchomisz komputer w trybie awaryjnym i sprawdzisz czy nadal możesz go wyłączyć za pomocą tego klawisza. Jeśli nie, to wiesz, że jest za to odpowiedzialny jakiś program uruchamiający się w przypadku normalnego startu systemu. Pozdrawiam

(Zwiru666) #3

Dobrze a jak w takim razie pozbyć się tego problemu? Bo generalnie o to mi chodzi.

(Eleks) #4

Musisz przeanalizować, co masz zainstalowane w systemie. Generalnie chodzi o programy typu http://www.dobreprogramy.pl/AutoHotkeyL ... 12731.html , które pozwalają ustawiać sekwencje klawiszy i konkretne operacje. Sprawdź, jak pisałem wcześniej, czy problem występuje w trybie awaryjnym. Jeśli nie to zrób to, o czym pisałem wyżej. Jeśli nie za bardzo jesteś w stanie stwierdzić co może być przyczyną, a tryb awaryjny jest 'czysty', to proponuję odznaczać programy w autostarcie ( bądź zamykać ich procesy w menadżerze zadań i badać, który winny jest problemowi.