Komputer wyłącza się po wciśnięciu klawisza "j"

Taki oto problem jest jak w temacie napisane. Czy jest jakiś skrót klawiaturowy, który mógłby doprowadzić do takiej sytuacji przypadkowo wciśnięty ? Czy co ? System XP

Witaj!

Oczywiście, że jest to możliwe.

Wystarczy, że pod daną sekwencję przycisków bądź przycisk masz przypisane konkretną operacje systemu. Wiele programów umożliwia utworzenie takich skrótów klawiszowych. Najprościej będzie, jeśli uruchomisz komputer w trybie awaryjnym i sprawdzisz czy nadal możesz go wyłączyć za pomocą tego klawisza. Jeśli nie, to wiesz, że jest za to odpowiedzialny jakiś program uruchamiający się w przypadku normalnego startu systemu. Pozdrawiam

Dobrze a jak w takim razie pozbyć się tego problemu? Bo generalnie o to mi chodzi.

Musisz przeanalizować, co masz zainstalowane w systemie. Generalnie chodzi o programy typu http://www.dobreprogramy.pl/AutoHotkeyL … 12731.html , które pozwalają ustawiać sekwencje klawiszy i konkretne operacje. Sprawdź, jak pisałem wcześniej, czy problem występuje w trybie awaryjnym. Jeśli nie to zrób to, o czym pisałem wyżej. Jeśli nie za bardzo jesteś w stanie stwierdzić co może być przyczyną, a tryb awaryjny jest ‘czysty’, to proponuję odznaczać programy w autostarcie ( bądź zamykać ich procesy w menadżerze zadań i badać, który winny jest problemowi.