Komputer wyłącza sie podczas grania

Komputer wyłącza sie sam po około 5 minutach gdy gram w gry crysis 2, trine. Jaka może być przyczyna ? mam najnowsze sterowniki sprzęt na dole i Windows 7 SP1.

Może niedostateczne chłodzenie karty graficznej i komputer “broni” się przed przegrzaniem. A może padający zasilacz.

gdy wyłączam antialiasing w trine to sie już nie wyłącza, ale też wyłącza się za każdym razem w gta 4 eflc gdy zdobywam achievementa “Catch the Bus”, dziwna sprawa.

Po takim wyłączeniu się komputera powinno zostać zanotowane zdarzenie powodujące w Podglądzie zdarzeń > system. Podaj informację ,ID błędu ,z podglądu jeżeli takie są.

A monitoruj sobie temperaturę procesora podczas grania. Ja tak miałem przy moim C2D. Podczas intensywnego grania potrafił się wyłączyć (ale nie zawsze). Założyłem nową pastę na procesor i pomogło.

Popieram lucka. Często jest tak że komputer wyłącza się by ochronić podzespoły przed uszkodzeniem od za dużej temp. Nawa pasta termo-przewodząca, może nowe chłodzenie do procka lub karty graf.

Ale najpierw sprawdź ogólnie temperatury, polecam RealTemp. Zanotuje Ci najwyższą temperaturę i po 15 minutach gry zobaczysz co jaką miało, napisz i powiemy czy coś nie tak.

w idle mam temperature 89 stopni i myśle że to jest przyczyna wyłączania się komputera.

O ile stopni może zmniejszyć temperature nowa pasta termoprzewodząca ? Może jakiś inny sposób na ochłodzenie ?

89 stopni to dużo. Możesz mieć ustawione wyłączanie przy 90st. Jakie teraz masz chłodzenie? Jaki socket? Zależy również ile jesteś wstanie wydać => Szarpnąć się na wodne czy pozostać przy powietrzu i dużym radiatorze?

chodzi o grafike, jak najmniejszy koszt

jakie teraz masz? foto albo link nie zaszkodzi. obczaj to: http://www.komputronik.pl/product/56226/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Coolink_GFXChilla.html

myślę że do HD4850 nie ma sensu kupować chłodzenia za 130zł. Wiatrak na karcie dobrze pracuje? Czyściłeś go?

wyczyściłem karte, jest głośna w grach ale ta karta chyba już tak ma.

a w jaki inny sposób obniżyć teperatue bo jest strasznie wysoka ?

Cyba91 - możesz podać temperature GTX460 ?

czy proces technologiczny wykonania karty ma znaczenie w temperturze ?

czy zamontowanie chłodzenia z przodu i z tyłu obudowy aby był przepływ powietrza przez obudowe cos pomoże ?

Cyba91 - sry nie przeczytałem podpisu.

gregghost - zależy jakie wentylatory zamontujesz… Jeżeli 80 mm to komp jak się nagrzeje będzie chodził jak odkurzacz (głośno), poza tym wentylator z przodu obudowy zazwyczaj jest na dole i zasysa dużo kurzu. Jeżeli zamontujesz 120mm to będzie znacznie ciszej, a wymiana powietrza w obudowie jest ważna - może ci trochę obniży. 2 wentyle to wydatek ok. 50 - 70 zeta