Komputer wyłącza się podczas grania

Witam, oto mój, niedawno kupiony, sprzęt:

Procesor: Intel i5 2500K (nie podkręcany)

Płyta główna: MSI P67A-G45 (MS-7673)

Grafika: Gigabyte Radeon 6950

Zasilacz: Modecom HEDY 600W

Windows 7 HP x64

Problem polega na tym, że komputer wyłącza się grania w niektóre gry (Garry’s Mod, Red Faction: Guerrilla <= typowe gry na obliczenia fizyczne). Natomiast przy grach Crysis, Battlefield: Bad Company 2 komputer pracuje normalnie. Sprawdzałem temperatury podczas gier - raczej są poprawne. Podczas stress-testu temperatury procesory wzrastają tylko nieznacznie. Zaniepokoiła mnie natomiast wartość zasilania +12V przedstawiona na obrazku (SiW):

temperatury.th.png

Edit: Podczas godzinnego grania (Team Fortress 2) temperatura TMPIN2 (chyba Chipset) osiągnęła 117 stopni. Czy to możliwe, czy to raczej jakiś zły pomiar?

Wyczyszczenie raczej nic nie da - komp składany trzy dni temu. Czy można było by dać ten zasilacz do gwarancji i wymienić na nowy, czy już lepiej brać jakiegoś XFXa lub Chiefteca? To jest raczej uszkodzenie zasilacza czy może natura tego modelu?

Dodam, że nie mogę praktycznie nic podłączyć na USB (jedynie mysz działa. Gdy podłączam pendrive, Windows informuje, że nie rozpoznał urządzenia). Podobnie jest z frontowymi gniazdami słuchawkowymi.

Jeśli masz miernik to zmierz napięcia na kablach poza tym grzeje Ci się komputer. Jakie chłodzenie masz zamontowane? Z ciekawości karta graficzna jaki numer i chłodzenie na nim?

Procek chłodzenie boxowe, grafika firmowe (to ta - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Gigabyte_Radeon_6950_1_GB_OC-3820/strona/14246.html). Grzeje się, bo obudowa otwarta, a poza tym przez ostatnie dwie godziny kombinuję nad przyczyną wyłączania się komputerao, więc przeprowadzam różne stress-testy i benchy.

Obudowa: http://allegro.pl/nowosc-silentiumpc-br … 51938.html z wbudowanymi przednim i tylnym wentylatorem.

Miernika niestety nie mam.

Wymiana zasilacza jest oczywista. Tylko oddać do gwarancji jako uszkodzony czy kupić nowy? Bodajże do 7 dni można nieużywany sprzęt zwrócić do sklepu.

argh… to coś spaliło mi pendrive’a! Może to uszkodzona płyta główna?

Hmm, dzisiaj komputer znów się wyłączył. Z ciekawości wszedłem do EFI/BIOSu. Tam napięcia są w normie, tj. 12V ma niemal 12V. Jedynie dziwi tak wysoka temperatura mostka. Nie powinien się tak grzać.

Edit: Ten dziwne wartości +12 to wina programu - SiWa. W Aida 64 wszystko jest ok:

Zasilacz więc odpada - w takim razie co jest przyczyną wyłączania się komputera?

Jedyną inną zasiłką, jaką dysponuję to no-name 550W - Tracer Highlander, więc nie wiem, czy byłoby to odpowiedzialne podłączać go.

Tu jest screen z około minuty przed restartem kompa:

Tak, do poprzedniego sprzętu z tymi samymi dyskami i DVD:

Płyta Asus M2N68-CM

Procesor AMD Athlon X2 7750+ BE

RAM: Kingstony 4x1GB

Grafika GeForce 8800GS

i jakoś działa nadal.

Kondensatory w porządku. Zasilacz sprawdzę później.

Edit: Z zasilaczem no-name wszystko gra tak, jak należy. Na tabliczkach znamionowych zasilaczy znalazłem pewną znaczącą różnicę:

Modecom HEDY 600W: +12V - 16A

Tracer Highlander 550W: +12V - 24A