Komputer wyłącza się podczas grania

Witam!

 

Piszę w związku z dość trudnym problem, jaki mnie pośrednio spotkał. Pośrednio, bo młodszy brat mi wyje, że nie może grać. :smiley:

Problem najprawdopodobniej polega na przegrzewaniu się komputera. 

Sytuacja wygląda tak, że po uruchomieniu komputera, a następnie mc, bf lub jakiejś innej dość wymagającej aplikacji i używaniu jej ~10min, zasilanie wyłącza się.

Nie wiem niestety w czym dokładnie tkwi sedno sprawy… Chyba nie ulega wątpliwości, że jest to związane z temperaturą. Teraz jest gorąco, wcześniej komputer raczej działał poprawnie. Obudowa komputera jest otwarta, jest dodatkowy wiatrak.

Chciałem sprawdzić co może się tak nagrzewać, dotykałem radiatora procesora i grafiki, były ciepłe, ale nie gorące. (wiem, że to dość niemiarodajna metoda xD)

 

dodatkowo załączam pliki z otl, może się do czegoś przydadzą…

http://speedy.sh/AhFB7/Extras.Txt

http://speedy.sh/KWprh/OTL.Txt

 

pewnie bardziej przydadzą się dane o sprzęcie, w tej chwili nie jestem w stanie ich podać, zrobię to tak szybko jak się da.

 

Pozdrawiam i uprzejmnie proszę o pomoc :slight_smile:

 

edit

Raport o sprzęcie z programu aida

http://speedy.sh/CjNjg/Report.txt

Skoro domyślasz się że problem tkwi w przegrzewaniu, to dlaczego nie podałeś temperatur procesora i karty graficznej? Albo jeszcze lepiej - nie przeczyściłeś radiatorów i nie wymieniłeś pasty żeby sprawdzić czy to pomoże?

Miałem dokładnie taki problem na komputerze brata, a później na swoim. Co się okazało, nie wytrzymał zasilacz. Podczas grania elementy wymagały od niego za dużo, w związku z czym się wyłączał. Zmieniłem na coolermastera o identycznej mocy (450w) i mam spokój do dziś. Dodatkowo okazało się, że stary zasilacz przypalił mi stary procesor, przez co działał bardzo wolno regulując się automatycznie na 1.2 ghz. 

Co dziwne - nowy zasilacz dał kopa sprzętowi, może dlatego, że wreszcie uzyskał pełną moc.

Czyściłem je, pasty nie mam, temperatury nie sprawdzałem żadnym programem.

 

@aeroflyluby

To może być to co mówisz… :slight_smile:

A w czym problem żeby te temperatury sprawdzić? Sprawdź i jak są za wysokie to kup pastę (to też nie problem, w każdym sklepie komputerowym dostaniesz).

ok, dzięki :slight_smile: