Komputer wyłącza się przy graniu w Battlefield 4


(tuniemanazwy) #1

Witam. Po ściągnięciu i odpaleniu BF4 chodził świetnie(i ciągle chodzi świetnie). 60 fps ale jak gram to po ok. 30-60 min komputer się wyłącza. Warto zauważyć że jest wtedy bardzo gorący.


(Leszek2204) #2

karta graficzna się grzeje


(tuniemanazwy) #3

A rozwiązanie?


(iceiceice) #4

Otworzyć obudowę i ostrożnie wyczyścić komputer bo zapewne zakurzony. Ewentualnie nałożyć też nową pastę termoprzewodzącą.


(tuniemanazwy) #6

A to nie uszkodzi komputera? Bo kosztował trochę i nie chcę stracić pieniędzy. I lepiej do serwisu czy czy jak ty mówisz wyczyścić. I czym? np. sprężonym powietrzem czy czym?


(iceiceice) #7

Jeśli jest się ostrożnym to nie. Można sprężonym jeśli masz , a jak nie to zwykły odkurzacz z małą końcówką i chociaż wentylatory przedmuchać. Oczywiście przy wyłączonym i odpiętym komputerze od zasilania. Jeśli się boisz samemu możesz oddać do serwisu. Albo może ktoś ze znajomych. W każdym razie objawy wskazują na zakurzenie więc od tego bym zaczął.


(norbi.trz) #8

Kup sobie taki gruby pędzelek co kobiety makijaż nakładają nim czyścisz a wciąg odkurzacza trzymasz z 5cm od czyszczonych elementów ja tak robię . Pędzelek ten ma bardzo delikatne włosie także nic ci nie uszkodzi robię tak od lat i czyści elegancko , także poradził bym z aktualizować sterowniki i oczyścić system z defragmentacją włącznie.


(~MacG) #9

Skoro autor nie ma zielonego pojęcia co robić nie doradzajcie mu zabawy z nowym i drogim sprzętem. Nikt nawet nie wspomniał o ładunkach elektrostatycznych na rękach wszelkiej maści pędzlach czy nawet wytwarzaniu ich podczas wydobywania kurzu. Odkurzacz jest szczególnie groźny bo duże podciśnienie jakie wytwarza może nawet uszkodzić albo wyrwać ważne elementy na układach scalonych. Sprężone powietrze może zadziałać w ten sam sposób jeśli jest źle użyte. Trzeba też pamiętać że jeśli używa sprężonego powietrza w puszcze nie można jej obracać aplikatorem do dołu ponieważ spowoduje to wylanie się cieczy która zaleje komputer a jej bardzo niska temperatura może dodatkowo zniszczyć sprzęt.

Najlepiej jest się udać do serwisu albo do znajomego który wszystko wyjaśni na miejscu. Ponieważ przez forum trudno jest cokolwiek wyjaśnić bez bezpośredniego pokazania o co chodzi i na co uważać.


(lordjahu) #10

Jak się nie znasz to nie kombinuj.

  1. Jeśli masz sprzęt na gwarancji (plomba) - to zanieś do serwisu i niech rzucą na niego okiem.
  2. Jeśli po gwarancji - to masz dwa wyjścia:
  • zanieś do serwisu komputerowego - przeczyszczą Ci kompa z kurzu i nałożą pastę na procka
  • skontaktuj się z osobą która zna się na komputerach / pomoże Ci go wyczyścić i nauczy Cię na przyszłość jak się to robi.

(Komputer0012) #11

Są jakieś artefakty na monitorze np. paski,kropki,białe lub kolorowe dziwne kwadraty


(LORDEK) #12

Nie odkopuj tematów sprzed kilku miesięcy.


(lordjahu) #13

Nie nie ma.