Komputer wyłącza się w czasie gier - przegrzewanie się?

Witam.Dzisiaj rano postanowiłem wlączyć sobie komputer i chwile pograć w LoL`a.Gdy już grałem ,gwałtownie się ruszylem po czym usłyszalem (taki dźwięk wyłączania jak z filmów).Po chwili laptop sam się wyłączył . Po jakimś czasie 5-10 min wlaczylem znowu i uruchomilem gre jednak po chwili znowu komputer zgasł.Robilem tak ponownie a czas działania komputera się zmniejszal przed jego wyłączeniem.W końcu komputer gasl po wpisaniu hasła.Po 3 godzinach wlaczylem go ponownie i grałem z 10 min jakby nigdy nic lecz znowu się wyłączał a wszystko opisane wyżej się powtarzało.Jedyne co udało mi się zrobić lecz i to nie do końca to ustawienie komputera by robił formata.Gdy dochodzi do 10% gasi się.

Uzywam laptop Sony vaio mam go dwa lata dziś go odkurzylem lecz bez rozkrecania niczego tylko odkurzaniem wszedzie gdzie Są jakieś dziurki.Na laptopie mam Windows 8 Proszę o szybką odpowiedz i z gory dziękuje .Jeśli popełnilem błędy ortograficzne to jedynie z tego powodu iz mam 16 lat i mieszkam w Grecji a nie ucze się polskiego

Odczuwasz że laptop pracuje głośniej niż zwykle ? Proponował bym Ci pobrać sobie i zainstalować jakiś programik, i sprawdzić sobie jakie osiąga temparatury, możesz to nawet w biosie sprawdzić. A jeśli nie to programów takich jest mnóstwo np. speedfan, everest ultimate edition, hwmonitor. Jednak wnioskuje że układ chłodzenia jest zanieczyszczony i wartało by a nawet trzeba laptopa rozkręcić i gruntownie cały układ chłodzenia przeczyścić ( można również wymienić paste termoprzewodzącą oraz termopady). Wnioskuje że będziesz musiał oddać to w ręce kogoś kto sie na tym zna :slight_smile:

Kolega wyżej dał Ci dobrą radę ale ja dodam coś od siebie, wymiana pasty itp to dla mnie ostateczność, nie napisałeś czy karta graficzna jest osobno czy zintegrowana… Dzieje się głównie przy graniu, więc obstawiam kartę graficzną…  Co do programów możesz to wszystko sprawdzić. Fakt czy komputer zaczął głośniej chodzić albo wiatraki jakby ociężalej pracowały? Idąc po najniższej linii oporu, przedmuchał bez rozkręcania ale taką pompką jak na stacjach benzynowych które mają parę atmosfer i pod rożnymi kontami , to trochę syfu wyrzuci i wtedy sprawdził.

Karta graficzna jest zintegrowana ale to nie dzieje się jedynie podczas grania a także patrzenia na internet tzn po włączeniu google chrome laptop gasi się.

Przydałby się błąd z poglądu zdarzeń z chwili kiedy się wyłącza komp. Może to być kerner power 41 tak jakby zasilacz padał lub faktycznie się przegrzewa ale możesz ręką pod spód laptopa aby zobaczyć czy jest bardzo ciepły…

Nie jest bardzo ciepły ale czytałem ze to może być od tego

Możesz zobaczyć czy na baterii jak działa ze coś się dzieje…

Możesz mi to lepiej wytłumaczyć

Bez rozkręcenia i wyczysczenia całego układu chłodzenia się nie obejdzie, samo dmuchanie wysokim ciśnieniem tylko spowoduje przemieszczenie się w środku tego syfu a nie usunięcie jego . Koledze chodziło pewnie o to żebyś sprawdził na samej baterii z odłaczonym zasilaczem :slight_smile:

Sprawdzilem i i tak to samo

Kolego musisz oddać sprzęt do wyczyszczenia układu chłodzenia, radzę abyś najpierw to zrobił dopiero jak po czyszczeniu układu chłodzenia będzie tak samo to trzeba będzie szukać gdzie indziej usterki, jeśli jesteś na siłach możesz sam to zrobić, jeśłi uważasz że nie musisz oddać to osobie która zna się na tym :slight_smile:

Wczoraj go rozkrecilem itp ale pomimo wyciągnięcia srubek nie dało się go otworzyć

Śróbek które trzymaja obudowę jest mnóstwo. Na wstepie musisz wyciągnąć baterię i odłączyć laptopa od ładowarki,  musisz zdemontować wszystkie zaślepki, zaślepke dysku, pamięci, wyciągnąć dysk, pamięć, wykręcić napęd DVD, i pod dyskiem i pewnie pod baterią też masz śrubki. Nic na siłę nie wolno robić bo go uszkodzisz .