Komputer wyłącza sie w czasie gry

mam taki problem…podczas gry w bardziej wymagające gry komputer jakby sie zawiesza i moniotor gaśnie…zmieniałem zasilacz na 420W jakiś coltec …mój komputer to DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz …płyta główna MSI P965 Neo2 …radeon x1950xt…2Gb ram…mierzyłem napiecia everestem :

Płyta główna 78 °C (172 °F)

Procesor 37 °C (99 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 40 °C (104 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 42 °C (108 °F)

Aux 43 °C (109 °F)

Procesor graficzny 57 °C (135 °F)

Otoczenie procesora graficznego 56 °C (133 °F)

zawieszal to znaczy monitor gaśnie ale komputer wciąz jest włączony bo pali sie lampka…musze resetowac ręcznie bądź wyłączac go z kontaktu … tu jeszcze napięcia :

Napięcie rdzenia procesora 1.33 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 5.18 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.34 V

VBAT baterii CMOS 3.22 V

dodam ze gdy włączam gre pod obudową stopniowo robi sie coraz głośniej to est chyba związane z rosnącą temperaturą

mam w komputerze 3 wentylatorki jk to mozliwe ze sa za słabe…doradźcie mi w tym bo ja juz nie mam pojęcia

merkury008 , po pierwsze zasilacz leciwy w h** !

Po drugie temp. płyty jest zbyt za wysoka ! Otwórz obudowę i używaj tak kompa podczas grania. Zobacz czy wtedy Ci się zatnie…

PS> Jakim programem to sprawdzałeś ?

everestem…gdy gram z otwarta obudową problem także występuje tylko nie z taką częstotliwością…

Przesmaruj pastą termoprzewodzącą radiator na chipsecie płyty głównej. Wyczyść porządnie wentylatory, nawet je wykręć (te, które można) i wyczyść łopatki od środka. Po prostu wszystko porządnie wyczyść z kurzu, a tam gdzie potrzeba zmień pastę termoprzewodzącą. Kolejną sprawą są kable. Poukładaj je tak, aby jak najmniej blokowały przepływ powietrza wewnątrz obudowy.

Jeśli podawałeś z Home version podaj lepiej z Ultimate.

Dodatkowo podaj odczyty z BIOSu.