Komputer wylacza sie w czasie gry!


(Adzikowski) #1

Witam mam taki problem. Otóż od dluższego czasu grajac w obojetnie jaką grę czy to jest GTA San Andreas, Wolfenstein Enemy Territory czy też PES6, grając w te gry przez dluzej niz (oklo 20 minut) komputer się wylącza :frowning: , najwieksza niewiadomą jest to że gdy użytkuje komputer typu Opera, Internet Explorer i inne aplikacje, to wtedy kopmuter dziala 24 h na dobę... Co mam zdzialać może format dysku ? Sam juz nie wiem, może to coś z dyskiem, Proszę o rady i pomoc :smiley: Pozdrawiam


(Cosik Ktosik) #2

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Najlepiej zostaw włączonego everesta, włącz jakąś grę i po jakimś czasie,przełącz się na Everesta, aby wtedy odczytać dane.


(Adzikowski) #3

Jakie dane ? Czy można troszkę jaśniej ?


(Cosik Ktosik) #4

Ściągnij tego everesta, uruchom i wejdź w sekcję komputer, potem czujnik. Znajdziesz tam bieżący odczyt temperatur i częściowy napięć. Podaj je.


(Adzikowski) #5

coszr9.th.jpgthpix.gif


(Cosik Ktosik) #6

Coś bardzo mocno grzeje się procesor i płyta główna. Poukładaj kable w obudowie, aby poprawić cyrkulację powietrza oraz wyczyść komputer z kurzu. Jeżeli temperatura nie spadnie to nałóż nową pastę termoprzewodzącą i załóż dodatkowe wiatraki do obudowy.

Spróbuj jeszcze docisnąć radiator do procesora.


(Adzikowski) #7

Wiatraki i pasta termoprewodząca (Gdzie to zalożyć?) i jaka to by byla cena ?


(Cosik Ktosik) #8

Pasta od 10-20zł.Każdy wiatrak podobnie. Jeden wiatrak możesz założyć z przodu obudowy na dół, aby zasysał chłodne powietrze, a drugi na tył, u góry (pod zasilacz), aby wyciągał gorące.


(Adzikowski) #9

Móglbys mi to jakos telegraficznie przedstawic i podac jakies linki do typów wiatraków które są wydajne a malo sie placi :lol: ?Telegraficznie chodzi mi o przedstawienie na jakims rysunku :slight_smile:


(Cosik Ktosik) #10

Zobacz to zdjęcie: http://www.tomshardware.pl/howto/200205 ... /abpac.jpg

(więcej na ten temat+to zdjęcie: http://www.tomshardware.pl/howto/20020521/case-06.html)

Pod zasilaczem są fioletowe zaczepy na wentylatory, z przodu obudowy na dole także. W tych samych miejscach poszukaj u siebie miejsc na wentylatory. Może nie być zaczepów, a miejsca na śrubki do przykręcenia. Jaki ma być kierunek przepływu powietrza, pisałem poprzednio. Aby dowiedzieć się, w którą stronę wentylator wydmuchuje powietrze, musisz na jego obudowie poszukać strzałek.