Komputer wyłącza się, zwiesza i resetuje po włączeniu

Witam. Komputer wyłącza mi się prawie przy każdej okazji. Nie wiem co jest. Kiedy go włączam to albo od razu się wyłącza albo wchodzi do systemu zawiesza się i wyłącza, a kiedy wchodzę w biosa to może chodzić cały czas ? co jest

Masz kumpla, który ci nagra na CD np. Linux Mint lub Ubuntu? (na pendrive też można nagrać i odpalić z pendrive, ale musiałby obraz linuxa wgrać programem Universal-USB-Installer [z zaznaczoną opcją formatowania pendrive], a ty w biosie musiałbyś ustawić bootowanie z pendrive jako pierwsze).

Wtedy wiedziałbyś błyskawicznie (gdyby np. linux nie wyłączał się sam w ogóle), czy problem masz z windowsem, czy z komputerem. Na razie przegrzewanie się np. procesora bym wykluczał bo wątpię by odpalona winda potrzebowała procka tak dużo by go nagrzać, nawet gdy pasta termoprzewodząca nigdy nie była wymieniana (bo gdy np. procek lub karta będą miały za wysoką temp. to pc sam się wyłączy, takie zabezpieczenie). Bardziej obstawiam coś nie tak z windą (np. malware jakiś?) lub ostatecznie z kabelkiem lub inną rzeczą w sprzęcie? Nie zgadnę.

 

Sprawdź tego linuxa z live cd (nie trzeba nic instalować).