Komputer wyłącza się

Podczas grania w byle jaką grę, po jakimś czasie na monitorze pojawia się czarny ekran, z pikselami w niektórych miejscach. Sprawdzałem temp. karty graficznej oraz procesora za pomocą EVERLAST’a i wszystko wydaje się być w normie. A i zapomniałbym, po jakimś czasie pojawia się niebieski ekran (taki jak w starych windach) z białymi napisami, których nie jestem w stanie przeczytać, bo ekran ten za szybko znika, kontrolka monitora miga i komp przechodzi jakby w stan hibernacji. Używam Win Vista Home Premium 32 bit, a karta graficzna to GeForce 9600 GT Gigabyte.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Próbuję otworzyć MEMORY.DMP i wysakuje ten błąd:

Could not create process "C:\Windows\MEMORY.DMP", Win32 error 0n5 Odmowa dostępu.

Dodane 17.01.2009 (So) 15:48 – Znalazłem to:

Probably caused by : nvlddmkm.sys ( nvlddmkm+e650 )

Szukałem w google, ale nie mogę znaleźć rozwiązania problemu.

To bedzie karta grafiki(moze zakurzona) ale jak niebieski ekran to najprawdopodobniej kosci ram. Sprawdz czy ci sprawnie dzialają. Zreszta ja mialem podobny proble i okazalo sie ze komp sie przegrzewa bo jest zakurzony.