Komputer wyłącza się

Witam! W dniu dzisiejszym ciągle mi się wyłącza komputer. Pojawia się niebieski ekran z białym tekstem oczywiście w języku angielskim dot. usterki. Później komputer się resetuje i włącza. Po jakimś czasie znów się wyłącza. Myślałam, że dotyczy to tylko sytuacji kiedy gram w gry on-line. Jednak podczas szukania odpowiedzi w internecie, kiedy próbowałam ściągnąć program HD Tune komputer znów się wyłączył. Wczoraj go czyściłam i aktualizowałam sterowniki. Może w tym tkwi problem. Teraz piszę już w trybie awaryjnym, bo wyłącza się coraz cześciej. Załączam informacje o plikach zrzutu pamięci odczytanych z użyciem programu BlueScreenView.

1.txt

2.txt

Masz podłączone do komputera uszkodzone urządzenie usb lub używasz niestabilnego sterownika usb.

  1. Odłącz wszystkie urządzenie usb (poza klawiaturą) i sprawdź czy problem dalej występuje.

  2. Zaktualizuj sterowniki płyty głównej, pobieraj je zawsze z oficjalnej strony producenta.

@Mufka >> przywróć system z przed uaktualnienia sterowników z “Punktu przywracania systemu” gdy to nie pomoże wówczas szukać innych przyczyn.

Zrobiłam przywracanie systemu. Nie wiem czy na dłuższą metę to pomoże. Pamiętam jednak, że niedawno jak wkładałam pendrive do USB, to coś mi pisało o jakimś zwarciu. Czyli może sterownik USB jest faktycznie niestabilny. No to muszę teraz poszukać tych sterowników. Jak to zrobić? Poszperam w necie, może coś znajdę.

Może by tak poczytać Podgląd Zdarzeń ?

Problemem jest sterownik USB 3.0 (INTEL) . Jak sterowniki były aktualizowane za pomocą jakiegoś “cudownego programu” to nie ma się czemu dziwić .

Pomogło przywracanie systemu. Dzięki Arapo.

Ps. Sadaj72, ty też miałeś rację. Miałam zwarciucho w myszy. Przerwa na kabelkach.