Komputer wyłącza się

(Mufka) #1

Witam! W dniu dzisiejszym ciągle mi się wyłącza komputer. Pojawia się niebieski ekran z białym tekstem oczywiście w języku angielskim dot. usterki. Później komputer się resetuje i włącza. Po jakimś czasie znów się wyłącza. Myślałam, że dotyczy to tylko sytuacji kiedy gram w gry on-line. Jednak podczas szukania odpowiedzi w internecie, kiedy próbowałam ściągnąć program HD Tune komputer znów się wyłączył. Wczoraj go czyściłam i aktualizowałam sterowniki. Może w tym tkwi problem. Teraz piszę już w trybie awaryjnym, bo wyłącza się coraz cześciej. Załączam informacje o plikach zrzutu pamięci odczytanych z użyciem programu BlueScreenView.

1.txt

2.txt

(sadaj72) #2

Masz podłączone do komputera uszkodzone urządzenie usb lub używasz niestabilnego sterownika usb.

1. Odłącz wszystkie urządzenie usb (poza klawiaturą) i sprawdź czy problem dalej występuje.

2. Zaktualizuj sterowniki płyty głównej, pobieraj je zawsze z oficjalnej strony producenta.

(arapo) #3

@Mufka >> przywróć system z przed uaktualnienia sterowników z “Punktu przywracania systemu” gdy to nie pomoże wówczas szukać innych przyczyn.

(Mufka) #4

Zrobiłam przywracanie systemu. Nie wiem czy na dłuższą metę to pomoże. Pamiętam jednak, że niedawno jak wkładałam pendrive do USB, to coś mi pisało o jakimś zwarciu. Czyli może sterownik USB jest faktycznie niestabilny. No to muszę teraz poszukać tych sterowników. Jak to zrobić? Poszperam w necie, może coś znajdę.

(KAZDAN63) #5

Może by tak poczytać Podgląd Zdarzeń ?

Problemem jest sterownik USB 3.0 (INTEL) . Jak sterowniki były aktualizowane za pomocą jakiegoś “cudownego programu” to nie ma się czemu dziwić .

(Mufka) #6

Pomogło przywracanie systemu. Dzięki Arapo.

Ps. Sadaj72, ty też miałeś rację. Miałam zwarciucho w myszy. Przerwa na kabelkach.