Komputer wyłączył się i nie chce się włączyć


(wesii) #1

Witam. Otóż mam taki problem. Komputer był włączony grałem w mało wymagającą gierkę i w pewnym momencie się wyłączył. Nie chce się włączyć. Czytałem o tym w Internecie, ale już sam nie wiem co o tym myśleć. Prawdopodobnie siadł zasilacz, ale nie wiem czy na pewno, a nie mam skąd pożyczyć. Jest może jakiś sposób, aby sprawdzić czy jest dobry??? A bym zapomniał jak go podłączę do prądu to dioda od czytnika kart się świeci, tak jak i dioda od karty telewizyjnej. Może to nakieruje bardziej na zdiagnozowanie przyczyny. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


(system) #2

Nie dowiesz się jak nie podłączysz innego, markowego i odpowiedniego co do mocy zasilacza pod Twój sprzęt


(wesii) #3

Teraz mam jakiegoś “mustanga” 400V. Jaki by był odpowiedni. Za niedługo przewiduję wymienić bebechy i czy można by od razu założyć zasilacz który uciągnie “dzisiejszy sprzęt”? Nie znam się za bardo na tym i nie chciałbym utopić kilkaset złotych na kilka miesięcy.


(system) #4

aby odpowiedzieć na to pytanie musiałbyś podać jakie masz bebechy w środku :lol:

mówisz że niedługo będziesz coś zmieniał w środku… to może lepiej napisz co chciałbyś kupić to już się dobierze zasilacz pod nowe bebechy


(wesii) #5

No właśnie o to mi chodziło czy można wsadzić większy zasilacz. Bebechy będą raczej na wysokim poziomie, bo nie po to będę wymieniał, żeby nie grać w dobre gierki. A i przede wszystkim mam zamiar złożyć komp do gier, więc z dużą wytrzymałością. I na pewno nie będę kupował zasilacza na styk, bo czasami będzie trzeba podkręcić procka za jakiś czas to żeby nie było problemów. A co byście polecili. Też wiadomo że nie za kosmiczną sumę tak ok. 3-4 tysiące myślę że to powinno starczyć na porządnego kompa.


(Ja$) #6

Witaj kolego

Najprościej sprawdza się zasilacz miernikiem uniwersalnym (lub woltomierzem) nawet takim kupionym w Markecie za 15-20 zł.

Opis napięć jest na zasilaczu, kolory przewodów znajdziesz tu:

http://www.hardwarebook.info/ATX_Power_Supply

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … highlight=

oczywiście pomiar napięcia bez obciążenia jest mało miarodajny, ale zawsze to coś, wartości napięć powinny być zbliżone

do maksymalnych wg tabeli:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic433387.html

Uwaga : pomiar napięć należy wykonać z zachowaniem dużej ostrożności, gdyż zasilacz komputerowy jest zasilany napięciem 230V, które jest niebezpieczne dla zdrowia i życia zwierząt i ludzi.

Najprościej jednak jest podejść z zasilaczem do punktu napraw sprzętu RTV lub komputerów i poprosić o sprawdzenie parametrów zasilacza,

koszt niewielki i bezpiecznie.

Pozdrawiam


(wesii) #7

Dzięki. Jutro sprawdzę miernikiem jakie mam napięcia na poszczególnych przewodach.