Komputer wyłączył się podczas grania

Mam pewien problem podczas grania w Forze Horizon 3 na pc komputer wyłączył się. Uruchomiłem komputer i włączył sie jakby bios.I aktualizowanie windowsa jak później mierzyłem temperatury to gpu 50 stopni a procesor 76 więc nie wiem czy to przez aktualizacje czy temperaturę było bardzo gorąco wczesnej mi sie tak nie zdarzało moj procek to AMD Athlon X4 860K, 3.7 GHz. Teraz nwm czy moge grać.

Temperatura byla mierzona w grze !

Temperatury sprawdzaj najlepiej w AMD Overdrive https://www.dobreprogramy.pl/AMD-OverDrive,Program,Windows,34706.html Parametr thermal margin określa jak bliski jesteś limitom określonym dla tego modelu procesora. Temperatury grafiki możesz sprawdzić w GPU-Z. Ma także możliwość zapisywania parametrów do logu.
Jeśli komputer wyłączył się jakby odłączone zostało zasilane, to można podejrzewać że któryś z podzespołów się przegrzewa. Nie można też wykluczyć całkowicie sekcji zasilania na płycie. Najlepiej gdyby była dobrze chłodzona jeśli komputer jest męczony grami.

Wyłączył się i włączył i otworzył sie taki jakby bios a pózniej wyskoczyła aktualizacja windowsa

76 stopni to dosyć dużo, masz dobry nawiew w obudowie? jakieś fajne chłodzenie na procu? Ostatnio takie straszne upały, więc nie dziwota że sprzęt się przegrzewa :slight_smile:

Wczoraj grałem było 76 stopni i się nie wyłączył ale było zimno. Nawiew w obudowie mam ale chłodzenie jest boxowe juz miałem wymienić ale jeszcze nie mam kasy.