Komputer z dnia strasznie pogorszył sie w działaniu

(guldson) #1

Witam , od pewnego miesiąca mam problem, Miesiąc wcześniej korzystałem z komputera, i jak zawsze wyłączyłem go, następnego dnia gdy chciałem zniego korzystać zaczął się strasznie zacinać jak by miał słabszy procesor , pamięć ram itp, Niewiedziałem co się dzieje więc zformatowałem komputer , mam windowsa 8 i jest taka opcja w systemie że można zainstalować system od nowa, więc zrobiłem formata, nie przyniosło rezultatu , powtórzyłem tą czynnośc 3 albo i 4 razy i dalej nie pomaga, czego to moze być wina?

Karta graficzna : AMD Radeon 6670
Procesor : Intel core i3 3.30 Ghz
6 GB zainstalowanej pamięci ram

Prosze o szybką pomoc

(Astor44) #2

Być może pobierał aktualizacje i pobiera po każdej takiej reinstalacji? System był obciążony tą czynnością.

(guldson) #3

Po kazdym formacie odrazu wyłączam autoaktualizacje, jeśli robi je automatycznie to czego to może być wina i jak to wyłączyć? A wtedy co mi sie pogorszył to jakaś aktualizacja sie zrobiła

(Astor44) #4

Ja tylko przypuszczam. Poobserwuj systemowy Monitor Zasobów. Są tam cztery działy. Rozwiń je, popatrz a być może zauważysz jaki proces, czynność, wymianę informacji z siecią, które obciążają nagle system.

(guldson) #5

O i właśnie warto dodać że teraz mi zużywa w menadżerze zadań nawet 100% dysk , czasami 100% pamięci , 100% processorów itp

(Astor44) #6

No, to zrób to, o czym wyżej piszę i będziesz wiedział i widział (na ładnej grafice) dokładniej co tak używa system. I będziesz mógł to nazwać.

(guldson) #7

Wyłączyłem wszystkie aplikacje i najwięcej zużywa " Przerwania Systemowe " ale to tylko 5% gra np mi zuzywa 70 taka co na slabych lapkach dobrze dziala

(JNJN) #8

Wrzucisz dwa screeny z najnowszej Aida64:

1. komputer i czujnik
  2. magazyn i smart - ma być cały.

Co to masz za zasilacz - odczyt danych z jego obudowy.

(guldson) #9

A co to jest ta Aida64?

zasilacz : AC INPUT 230V 3.15A
Frequency : 50Hz
Max Load : 350w

Zasilacz firmy HIPRO model to chyba ATX ver . 2.31
Model no.HPA-350w

(Astor44) #10

Program do audytu komputerów.

(guldson) #11

I mam go pobrac i screny z niego zrobic?

(Astor44) #12

Tak, jak Cię prosił “JNJN”.

(guldson) #13

Prosze bardzo!

To jest magazyn i smart

(guldson) #14

Oraz komputer i czujnik!

(JNJN) #15

Wszystko wygląda na OK.

Sprawdzali Ci wirusy?

A system to masz oryginał? czy jaki wynalazek?

(guldson) #16

System mam od kupienia komputera , wiec chyba oryginalny , wirusy raczej nie bo formata zrobilem

(JNJN) #17

A jak dokładnie objawia się ten problem np: w grach?

(guldson) #18

Strasznie mi przycina, taki przyklad kiedys w grze mialem po 350 fps teraz mam ledwo 60 i do tego mi jeszcze spada od tego

(guldson) #19

Moze mi pamiec nie laczy?

(JNJN) #20

Bardziej to na kartę grafiki wygląda?

Czy orientujesz się czy masz kartę grafiki zintegrowaną na płycie? lub podaj dokładnie typ płyty głównej - najlepiej odczytaj bezpośrednio z niej.