Komputer z dnia strasznie pogorszył sie w działaniu

Witam , od pewnego miesiąca mam problem, Miesiąc wcześniej korzystałem z komputera, i jak zawsze wyłączyłem go, następnego dnia gdy chciałem zniego korzystać zaczął się strasznie zacinać jak by miał słabszy procesor , pamięć ram itp, Niewiedziałem co się dzieje więc zformatowałem komputer , mam windowsa 8 i jest taka opcja w systemie że można zainstalować system od nowa, więc zrobiłem formata, nie przyniosło rezultatu , powtórzyłem tą czynnośc 3 albo i 4 razy i dalej nie pomaga, czego to moze być wina?

Karta graficzna : AMD Radeon 6670
Procesor : Intel core i3 3.30 Ghz
6 GB zainstalowanej pamięci ram

Prosze o szybką pomoc

Być może pobierał aktualizacje i pobiera po każdej takiej reinstalacji? System był obciążony tą czynnością.

Po kazdym formacie odrazu wyłączam autoaktualizacje, jeśli robi je automatycznie to czego to może być wina i jak to wyłączyć? A wtedy co mi sie pogorszył to jakaś aktualizacja sie zrobiła

Ja tylko przypuszczam. Poobserwuj systemowy Monitor Zasobów. Są tam cztery działy. Rozwiń je, popatrz a być może zauważysz jaki proces, czynność, wymianę informacji z siecią, które obciążają nagle system.

O i właśnie warto dodać że teraz mi zużywa w menadżerze zadań nawet 100% dysk , czasami 100% pamięci , 100% processorów itp

No, to zrób to, o czym wyżej piszę i będziesz wiedział i widział (na ładnej grafice) dokładniej co tak używa system. I będziesz mógł to nazwać.

Wyłączyłem wszystkie aplikacje i najwięcej zużywa " Przerwania Systemowe " ale to tylko 5% gra np mi zuzywa 70 taka co na slabych lapkach dobrze dziala

Wrzucisz dwa screeny z najnowszej Aida64:

  1. komputer i czujnik
  2. magazyn i smart - ma być cały.

Co to masz za zasilacz - odczyt danych z jego obudowy.

A co to jest ta Aida64?

zasilacz : AC INPUT 230V 3.15A
Frequency : 50Hz
Max Load : 350w

Zasilacz firmy HIPRO model to chyba ATX ver . 2.31
Model no.HPA-350w

Program do audytu komputerów.

I mam go pobrac i screny z niego zrobic?

Tak, jak Cię prosił “JNJN”.

Prosze bardzo!

To jest magazyn i smart

Oraz komputer i czujnik!

Wszystko wygląda na OK.

Sprawdzali Ci wirusy?

A system to masz oryginał? czy jaki wynalazek?

System mam od kupienia komputera , wiec chyba oryginalny , wirusy raczej nie bo formata zrobilem

A jak dokładnie objawia się ten problem np: w grach?

Strasznie mi przycina, taki przyklad kiedys w grze mialem po 350 fps teraz mam ledwo 60 i do tego mi jeszcze spada od tego

Moze mi pamiec nie laczy?

Bardziej to na kartę grafiki wygląda?

Czy orientujesz się czy masz kartę grafiki zintegrowaną na płycie? lub podaj dokładnie typ płyty głównej - najlepiej odczytaj bezpośrednio z niej.