Komputer z monitorem do gier, obróbki filmów i zdjęć za max 5500 zł

Panowie, potrzebuje kupic komputer, obróbka zdjęć, filmów, troche mniej gier, streaming i nagrywanie filmów z gier. Najwiekszym problem jest monitor. Szukam czegoś z dobrym odwzorowaniem kolorów i nie wiem czy się pchać w 4k czy może nizszą rozdzielczość?

Taki o to zestawik złożyłem.

Dobrze, żle? Może coś innego wybrać?

PS, SSD i zasilacz mam.

Jedno i drugie, w 4 K nie pograsz na 2060, reszta jest OK. No może zobaczyć czy dałoby się 2060Super/TI lub gołą 2070 wyszukać w podobnej cenie.

4k to bardziej do filmów. NIestety, ale 5.5k jest granicą nieprzekraczalną. Ale mówimy tutaj o ustawieniach max? Czy też w najniższych detalach?

Druga sprawa nigdzie nie widzę 2060 super w cenie do 1600 :slight_smile: Chyba, żeby poszukać tańszych ramów i obciąć kasę na obudowie…

Akurat możesz trochę przesunąć, jak nie planujesz mocnego OC ASRock X470 Master SLI jest o 100 tańsze, 100 na obudowie i masz 2060 SUper . No, jak Xkom popatrz/ zapytaj o jakieś rabat, czasem, coś dają, bo tak średnio ekonomicznie :wink:

Max na 4K nawet nie licz, na FuLL HD jest spora szansa na b.wysokie we wszystkim i FPS koło 60.
Zresztą porównaj czy warto, https://www.youtube.com/watch?v=On3UNOXhFgg

Hmm i tutaj mam zagwozdkę. Bo z gier tak naprawdę najbardziej interesuje mnie world of tanks, a 4k przyda mi się np do filmów. Może po prostu jak będę chciał mieć wyższe detale to wystarczy zejść z rozdziałki w grach i będzie dobrze?

Jasne, wystarczy :wink: Full HD masz gwarantowane z 60 FPS i wysokie niezależnie od tytułu (z ultra niektóre mogą cierpieć na płynności).

A co możesz powiedzieć o tym monitorze? Słyszałem, że LG mają dobre odwzorowanie kolorów na którym mi zależy bardzo.

Na oczy go nie widziałem, a o kolory równie dobrze możesz daltonistę pytać :wink: Jest w nim natomiast jeden feler: pisze częstotliwość odświeżania 60, na dynamiczne strzelanki czy Twoje czołgi może to być trochę wolno. Tak z 75 bym sugerował minimum.

A może zamiast 2060 super wziąć Rx 5700 xt? Wydajność na poziomie super a cena jak za 2060 super

Chyba nawet odrobinkę wyższa, zależy od gry.
Tylko znowu wracamy do kwestii technologii, sądziłem, że zielonych lubisz bo ich karty wspierają lepiej Twoje programy :wink: Nie a tam jakichś kodeków/instrukcji wymaganych/preferowanych?

Chodziło mi o 2070 super, że podobna wydajność :slight_smile: preferuję procesory AMD, ale, z kartami to mi wsio rybka idę, tam, gdzie, lepsza, wydajność w grach :slight_smile: a te 10 FPS więcej się przyda. Przy obróbce zdjec grafika ma małe znaczenie, bardziej ram i procek, a jeśli chodzi o filmy to różnica minuty czy dwóch podczas renderowania mnie nie zbawi :slight_smile:

No to 5700, jak nie musisz mieć zielonej karty (tylko podokładaj do obudowy wiatraczków, w peaku koło 200w pociągnie, odrobine więcej niż 2060).